Jawa 660 Sportard/Adenium (2015)

Vlastník Milan1963
Vloženo 3.7.2015
Aktualizováno 31.12.2020

Další setkání. Už 18. ročník srazu Jaw 650 / 660

Vloženo: 25.05.2024, Uskutečněno: 18.05.2024, Zhlédnuto: 148x

Máme rok 2024, květen a to pro nás majitele , příznivce a také bývalé majitele znamená jediné : bude další sraz - klubový sraz - i když žádným oficiálním klubem nejsme. Letos již XVIII. ročník.
Konal se na Třeboňsku. Základnu jsme měli v obci Kolence. V hlavní srazový den jsme se přesunuli do Třeboně. Původně jsme měli stát v zahradě zámku , ale tam se zrovna konal sraz veteránů a tak jsme museli vzít zavděk nádvořím Městského úřadu.
Sraz začal v pátek, přijeli jsme rovnou všichni - pokud se nepletu tak 29 motorek a 40 lidí. Musím podotknout, že ne všechny motorky byly zrovna Jawy 650 nebo 660, některé byly majitelů bývalých , kteří sedlají jiné stroje. Páteční večer se vesele debatovalo o všem možném, já sám jsem šel spát ve 23 hodin.
V sobotu jsme po snídani jeli hromadně do Třeboně. Měli jsme tam zajištěn oběd a každý měl možnost dělat co chce a co se mu líbí. Jak už jsem uvedl, konala se zrovna soutěž veteránů, Jawa Týnec v zámecké zahradě předváděla svoji produkci, památek v Třeboni je také dost, takže každý si mohl vybrat. Já si prohlédl veterány, navštívil kolegy z Týnce a poseděl u zmrzliny a kávy v hospůdce. Zpět do Kolenců jsme velkou oklikou, branou jako vyjížd'ka jeli zase pohromadě. Večer se konala dražba, jež je už nedílnou součástí srazů. Draží se nejen motopředměty, ale všechno možné. Výtěžek dražby jde na uspořádání dalšího ročníku našeho srazu.
V neděli už následovalo rozloučení a odjezd. Já si to se dvěma kolegy zpestřil zajížd'kou do Soběslavi na Motocamp. Akce to nebyla špatná, ale jako neregistrovaní náhodní návštěvníci jsme neměli šanci půjčit si nějaký motocykl k vyzkoušení. Ale - nevadí ! Proto jsme do Soběslavi ani nejeli.
Shrnuto - strávili jsme , jak už bývá zvykem, hezký víkend. Počasí vcelku také přálo. Psát o ujetých kilometrech asi nemá cenu, do Třeboně mám 50 km , takže celkově jsem najezdil asi jen 200 kilometrů.
A to je vše...

SLAY (935) napsal 27.05.2024 v 22:38

zajímavá akce tradice se mají dodržovat

Sema (23) napsal 25.05.2024 v 23:39

hofi01 (13) napsal 25.05.2024 v 13:02

Miraz250 (16) napsal 25.05.2024 v 12:19

Pěkná účast.

• Motodovolená - rok 2024

Skoro každý rok jezdím na motodovolenou. Do zahraničí. Vloni Bulharsko, předtím Benelux...až letos - žádná cizina. :-) V práci nám dali jen týden dovolené, druhý týden až v srpnu . Takto rozdělenou dovolenou - celozávod

Typ: Dovolená
    Vloženo: 05.07.2024
    Uskutečněno: 05.07.2024
    Tachometr: 62000km
  • Posázavím

Už od jara jsme s kamarádem plánovali návštěvu Chřenovic, resp. hezké hospůdky u řeky Sázavy na okrese K. Hora. Před lety jsme tam jezdili na podzimní setkání majitelů motocyklů Jawa 650 a 660. Plánovali, plánovali - a d

Vloženo: 16.06.2024
    Uskutečněno: 16.06.2024
  • Šoupátka ve Studené

Sobota 4. května, motorkáři už vesměs vyjeli, ale oficiální otevření motosezony v našem okolí ( část okresů JH a PE ) bylo právě v tento den ve Studené. Akci pořádal oficiálně Veteranspolek Studená. Veteránů moc nepřij

Vloženo: 04.05.2024
    Uskutečněno: 04.05.2024