renocar_zari

Honda GL1800 GoldWing (2023)

Vlastník Wurst
Vloženo 15.1.2024
Aktualizováno 8.10.2024

Vloženo: 03.06.2024, Uskutečněno: 02.06.2024, Stav tachometru: 14003 km, Zhlédnuto: 266x

První červnový víkend zahájil svůj počátek v duchu přeháněk, bouřek a přívalových dešťů. Hned v pátek po práci se s množstvím narůstajících kapek přesunuji do Nepomuku, kde mám na jednu noc zajištěné ubytování v Penzionu "S". V nedalekém kempu Nový rybník se totiž v termínu od 31.5. do 2.6. koná sraz majitelů Honda Crosstourer. Moje VFRko je po nehodě stále nepojízdné, tak jedu na Goldiem. S mnoha členy se dobře znám, je tedy téměř nutností aspoň jednu noc pokecat a popít s kamarády.
V sobotu pak hrstka z nás zúčastněných vyráží opět za slabého deště na malý připravený okruh, při kterém navštívíme největší hradní zříceninu nad řekou Otavou - Rabí, dále hrad Velhartice tvořený gotickým Rajským palácem a obrannou věží Putna, které propojuje unikátní kamenný most, a na závěr jeden z nejmladších českých hradů - Švihov. Na posledním zmíněném vodním hradě známém z pohádky Tři oříšky pro Popelku probíhají celodenní skotské Horalské hry (Highland games). Disciplín je hned několik, například vrh kamenem, hod skotským kladivem nebo nejikoničtější disciplína hod kládou. Podívaná je to opravdu zajímavá a před mým brzkým odjezdem do Skotska je to opravdu tematicky výborná náhoda.
Do neděle se na srazu z osobních důvodů nemohu zdržet, tak se s kamarády loučím a odpoledne se vracím domů.
V neděli ráno mi píše Jirka Novák, že s jeho Jitkou jedou na Rieslochfälle, zda se tedy přidáme. Počasí stojí za starou belu, ale doma určitě sedět nebudeme, tak rádi nabídku přijímáme.
Teď trocha moudra z Wikipedie...
Rieslochfälle jsou vodopády na německé straně Šumavy (Bavorský les). Nachází se přibližně dva kilometry severovýchodně od Bodenmaisu v soutěsce Riesloch na potoce Schwellbach. Soutěska vznikla hloubkovou erozí v rule, nachází se v nadmořské výšce od 780 do 920 metrů a má délku 1,6 kilometru. Rieslochfälle vytvářejí pět vodopádových stupňů, které mají celkovou výšku 55 metrů, nejvyšší z nich je úctyhodných 15 metrů vysoký.
Dne 28. března 1939 byla soutěska Riesloch vyhlášena rezervací. Chráněna je především pralesní vegetace s několika relikty z doby ledové.
Prakticky celý okruh jdeme za deště v našich nepromocích a s helmami na hlavách. Při zdolávání nemalého stoupání se aspoň zahřejeme! Příroda je zde fantastická a vodní prvky v přírodních scenériích vytváří překrásné pohledy. Procházku si tak i za nepřízně počasí fakt moc užíváme a ke konci se dokonce déšť ustálí a vysvitne i sluníčko. Na české straně v Železné Rudě si pak už za sucha zastavíme na hodně pozdní oběd a k večeru se vracíme všichni v pořádku zpět do našich domovů. Parádní výlet to byl!
Příští sobotu brzy ráno odjíždíme s Jirkou Wágnerem alias bratrem Slunečníkem (kdo četl můj cestopis, tak ví... ) do zmíněného Skotska, tak už se nemohu dočkat na tu překrásnou přírodu, která nás tam čeká. Doufám, že se nám poštěstí a počasí se umoudří a dočkáme se tam také nějakých slunečních paprsků. Koneckonců jedu se Slunečníkem, tak by to měl nějak zařídit, ne?
Níže ukázka z tohoto víkendu, příště už to budou obrázky a vyprávění z naší dovolené Skotskem.

Milan1963 (297) napsal 04.06.2024 v 14:24

Cyxa (7) napsal 03.06.2024 v 16:41

Pěknej vodopád. To už jste se mohli vykoupat

1 reakce

Wurst
Wurst 04.06.2024 v 12:31

Je to tam boží, fakt nádherné vodopády! Vykoupaní jsme byli ažaž!

Clint. (81) napsal 03.06.2024 v 15:56

Pěkný mokrý výlet, taky mají něco do sebe

2 reakce

Wurst
Wurst 04.06.2024 v 12:28

No minimálně mají takové výlety výhodu v tom, že je všude téměř liduprázdno!

• Ty naše lesy...

V neděli 13. a v pondělí 14. října si s Lukášem uděláme jen kratší výlety po okolí. O víkendu navštívíme společně s Lucií náš oblíbený Český les a v pondělí po práci pak už jen sami les Slavkovský. V tom prvně zmiňova

Vloženo: 15.10.2024
    Uskutečněno: 14.10.2024
  • Podzimním Bavorskem

Na sobotu 12. října jsme si naplánovali výjezd do sousedního Německa. Společnost na svém anglickém Tigerovi mi dělá Václav Šůcha. První kilometry až k německým hranicím je počasí dost chladné a mlhavé. Ještě u naší první

Vloženo: 14.10.2024
    Uskutečněno: 12.10.2024
  • Klatovsko

V úterý 8. října vyrážím s kamarádem Václavem Šůchou na popracovní krátký výjezd po Klatovsku, při kterém objedeme pár zajímavých míst. První návštěva je u Srbického Stonehenge, což jsou uspořádané skupiny různě tvarov

Vloženo: 09.10.2024
    Uskutečněno: 09.10.2024