KTM EXC 500 Six Days (2023)

Vlastník erbe
Vloženo 31.3.2024
Aktualizováno 16.5.2024

Ventily, páčky, batožina update

Vloženo: 06.06.2024, Uskutečněno: 06.06.2024, Zhlédnuto: 86x

Prekročili sme magických 100mth, takže som preventívne skontroloval ventily. Je to megarýchly proces, ktorý som robil na EXC prvý krát a od plne nastrojenej motorky naspäť do rovnakého stavu zabral sotva hodinku. Najviac času zabralo zistiť ako vybrať von veko. So skúsenosťami verím, že je to spraviteľné komplet za 30min. Vôle majú byť 0,12-0,17 a 0,10-0,15 a všetky ventily mali krásne voľnú mierku 0,10 a zároveň 0,15 nikde nešla ani len ztuha takže sme niekde medzi s čím som spokojný a bližšie som to nemal potrebu skúmať.

Vymenil som páčky spojky a brzdy za páčky od R-Tech. Spojkovú som pri nejakom páde jemne ohol a aj malá zmena ergonómie bol pri intenzívnejšom použítí bola citeľne nepríjemná.

Ešte som vyriešil ochranu popruhov batožiny, na ktorých pri jazde v teréne bolo vidno opotrebenie spôsobené čižmami a nie je možné umiestniť inak. Poslúžila elektrikárska zmršťovacia fólia.

101mth @ 5150km

• TET Litva

Môj tohtoročný plán na škandináviu sa postupne osekal na bližšie ciele. Škandináviu by som nestihol otočiť v komforte, tak som upravil plán na pobaltské krajiny. Môj časový fond dostal pred odjazdom ešte ďalší zásah, tak

Typ: Dovolená
    Vloženo: 03.07.2024
    Uskutečněno: 03.07.2024
  • Výmena oleja

Výmena oleja po 20mth a 660km. Bolo viac pomelého endura a spojkovania a na oleji to poznať. Sitká aj magnet čisté, takže olejový filter som nechal bez výmeny. Blížime sa ku 100mth, za mesiac pred odchodom na cestu vym

Typ: Údržba
    Vloženo: 16.05.2024
    Uskutečněno: 16.05.2024
  • Vyváženie & drobnosti

Aliexpress dodal ručnú vyvažovačku a závažia, takže som to pokusne nahodil. Priorita bolo predné koleso, pretože to je nevyvážené výraznejšie, prtože halter je pri ventile, takže sa kombinujú masy na malom úseku. Bohužia

Typ: Údržba
    Vloženo: 13.05.2024