Suzuki VS 1400 Intruder (2000)

Vlastník Ericsson
Vloženo 20.3.2024
Aktualizováno 20.3.2024

Zo servisu domov RK-ZA

Vloženo: 12.06.2024, Uskutečněno: 10.06.2024, Stav tachometru: 25048 km, Zhlédnuto: 102x

Macher na opravy čoprov a motoriek iného druhu, mi v mojom rodnom meste Ružomberku, konečne dokončil opravu prasknutého lanka na mojej mašine.
Samotné originálne lanko na Suzuki Intruder stálo 82 Eur. Pri tejto príležitosti som si dal zoservisovať aj brzdy (výmena platničiek, doplnenie kvapaliny, premazanie brzdových čeľusí, pretože mi pri brzdení páčky nedostatočne vracalo do pôvodnej polohy.
No čo vám budem hovoriť, je to borec! Celá oprava ani veľmi nebolela (mňa po finančnej stránke). 160 euríčok mi síce odišlo z účtu, ale za prácu chcel len 50, čo je v dnešných časoch naozaj prijateľná cena.
Na cestu z Ružomberka, do môjho súčasného domova v Žiline, som si tento týždeň vybral jediný neupršaný deň - utorok. Cesta aj napriek jazde v popoludňajších hodinách, kedy je na ceste pod Strečnom a úseku pred Žilinou (Nezbudská Lúčka) vždy veľa áut, bola pohodová a nenásilná. Užil som si ju a pohľad na krásne zelené lesy na ľavej a pravej strane hlavnej cesty, bol naozaj obohacujúci.
Doma som mašinu naleštil - vlhkou handrou utrel prach a mušky zo svetlometov a čelného skla. Nasledovala handrička z mikrovlákna, ochranný sprej na laky a plasty. Motorke som opäť doprial rýchly wellness - nejedna by závidela
Pondelok lialo, stredu a nasledujúce dni bude asi tiež. Možno vyjde počasie na víkend, ak sa veštiaca guľa (opäť) nezmýli.

• Veštenie rýchlosti

Do tohto denníku som zapísal rovnaký stav tachometra, ako na poslednej jazde a to napriek tomu, že som už prešiel ďalších 140 km. Dôvod je jednoduchý, moja mašina sa rozhodla, že sa mi od dnes už nebude ukazovať rýchlosť

Vloženo: 28.05.2024
    Uskutečněno: 14.05.2024
  • Jazda cez 3 štáty za 3 hodiny

Moja prvá spoločná jazda s poriadne veľkou skupinou 550 motorkárov bola skvelý zážitok. Viac sa dočítate v samostatnom článku, ktorý som k tejto akcii napísal tu: Jazda cez 3 štáty Toto som pridávam iba ako samostatný

Typ: Sraz
    Vloženo: 28.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Druhá jazda na motorke

Druhýkrát (to je vraj ako druhý sex, čiže lepšie ako prvý). A skutočne to bolo menej neohrabané :D Mašina v tej jaskyni zo včera naskočila hneď na prvý krát a kým som si obliekol oblečenie, už sa aj trošku zahriala. Poma

Vloženo: 03.04.2024
    Uskutečněno: 01.04.2024