Suzuki DL 650 V-Strom (2015)

Vlastník HonzaLK
Vloženo 26.12.2021
Aktualizováno 18.6.2024

Nová zadní pneu Heidenau K60 Scout

Vloženo: 15.06.2024, Uskutečněno: 13.06.2024, Stav tachometru: 64392 km, Zhlédnuto: 155x

Výměna stráží - Ranger dojezdil a tak ho střídá Scout .

Jelikož se vzorek zadní pneu dostal na hranici 2mm a já mám před sebou cestu na Moravu, rozhodl jsem se, že když už jedu přezout auto, nechám rovnou přezout i zadní pneu na stromku. Předek má ještě slušnej vzorek 4,5-5mm, i když trochu začíná pila, ale ještě něco odjezdí. Práci necham na profíka, sám na to nemam vybavení a Heidenau prej má pevný boky a “podoma” vyměnit je to těžší.

Jak jsem psal v posledním update u Rangerů, tentokráte chci zkusit trošku silničtější vzorek. Tak jsem na to zvědav jak se to bude chovat - očekávám větší komfort na silnici, lepší ovladatelnost, trochu nižší hluk a především větší nájezd. Rangery u mě daly 5,5tkm (jo, ještě nějaký ty stovky by to dalo, než by měla 1,6mm, ale nemam nutnost jet až na hranu a měnim při 2mm). Čekal jsem trochu větší výdrž, dle některých uživatelů s nimi dali i >10tkm, ale je i dost těch co na tom byli s nájezdem Rangerů podobně jako já, někteří uvádí ještě nižší výdrž.
No tak uvidíme jak si Scout povede.
Na zahradě jsem zkusil trošku zahrábnout po trávě a je znát, že středovej pruh mimo asfalt bude znamenat horší záběr - jen se to smýká, ale nezakousne se a ani moc trávu nevytrhá.. Ale myslim že to bude i tak rozumně použitelné, přecijen mokrá tráva je extrém kterej stejně klouže s jakoukoliv gumou, když to není motokrosovej vzorek. Taky se ukázalo že zas takovýma marastama s motorkou stejně nejezdim ?, nemám to srdce tam stromka vehnat, ani um to ukočírovat, a ani chuť to pak čistit :D. Takže není důvod jezdit extra hrubý gumy a Scouty budou určitě fajn. Budu aktualizovat..

Milan1963 (283) napsal 20.06.2024 v 11:50

• Jarní sraz V-Strom klubu

První letošní víkendovej motovýlet - na sraz V-Strom klubu do kempu Pecka v Podkrkonoší. Na začátku týdne čekuju předpověď počasí a vypadá to na déšť.. A kupodivu tentokráte se předpověď nemýlila… A tak jsem ve čtv

Typ: Sraz
    Vloženo: 21.05.2024
    Uskutečněno: 19.05.2024
  • Vidlice - výměna trubek? Zatím ne.

Při loňském repasu vidlice jsem si všimnul že u jedné trubky se neprotáčí to vnitřní uložení co je dole v trubce. Přestože by to nemělo mít na funkci vliv, napadlo mme že to mohl být důvod, proč vlastně ta vidlice vloni

Typ: Oprava
    Vloženo: 11.04.2024
    Uskutečněno: 11.04.2024
  • Přední kolečko 14z na zkoušku

Na FB skupině byl příspěvek o použití jiné velikosti ozubeného kolečka (větší), aby se při dlouhých cestách snížily otáčky motoru. No a mě to dalo podnět k tomu, naopak vyzkoušet použití o zub menšího pastorku (14zubů),

Vloženo: 12.04.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024