Honda CRF 300L (2022)

Vlastník Borneley
Vloženo 29.3.2022
Aktualizováno 21.4.2022

Vloženo: 25.06.2024, Uskutečněno: 16.06.2024, Stav tachometru: 10000 km, Zhlédnuto: 86x

Tak jsem s CRFkem už 2 roky a s nájezdem přes 10 000 km.. pomalu ale jistě mi začalo v hlavě hlodat, jestli náhodou v Hondě nespletli délku servisních intervalů ..o oleji se nebavím, 12k km je nesmysl, měním po max 5k km a vzducháč od TwinAir peru snad 5-7x za rok, ale jde mi spíše o ventilové vůle, jestli se nepohly a o celkový stav hlavy a rozvodů.

Najivně jsem si myslel, že sundám nádrž a víko hlavy a za 10 minut mám hotovo aa hov*o! Proto aby šlo víko pohodlně sundat jsem musel vypustit chladící kapalinu, odmontovat chladič a vytahat hadice z prostoru nad hlavou. Pak už to šlo jednoduše dolů. Když jsem si všimnul jaký je skvělý přístup ke svíčce a pro její výměnu je potřeba obdobná rozborka, hned jsem ji zkouknul v jakém je stavu, je cajk takže šla z5.

Důkladně jsem prošel všechny díly v hlavě a byl mile překvapen, že je vše jak má být. Ventilové vůle jsou přesně v rozmezí dané výrobcem a nikde žádný náznak opotřebení. Pro sichr jsem zkouknul i funkčnost napináku rozvoďáku, protože jsem na cizích forech zaznamenal dost prasklých napínacích pružin v mechanismu. Řetěz, kola i vodítka jsou v poho, tak jsem nakonec uznal, že v Hondě asi ví proč nastavili tak dlouhé servisní intervaly.

Vše jsem dal do kupy, nalil novou chladičku a motor zase spokojeně vrčí.
Nashle ventily za dalších 10k km

• Upgrade [3]

Oslí uši (blinkry).. rozhodl jsem se vyměnit ty zastaralé žárovkové oslí uši za ledkové blinkry stejné, jako mají všude jinde, jen v EU ne. Motorce to vzhleově velmi prospělo. Co jsem trochu nepochopil, tak rozdělené

Vloženo: 27.09.2022
    Uskutečněno: 27.09.2022
  • Upgrade [2]

Tak jsem se dočkal :-) tlumič přišel ještě před Velikonocemi. Wemotu to trvalo trochu dýl než jsem čekal, objednáno 18.2. a přišlo 11.4., ale dorazil v pořádku a přesně ten, co jsem objednal. Nejdříve se ale podělím

Vloženo: 21.04.2022
    Uskutečněno: 21.04.2022
  • Upgrade [1]

Tak, motorka je po prvním servise. S plnohodnotným olejem zmizely pazvuky z motoru a pocitově i méně motor vibruje. Jako první upgrade jsem chtěl udělat celý podvozek, ale bohužel se zadní tlumič zasekl někde na cestě

Vloženo: 10.04.2022
    Uskutečněno: 10.04.2022