BMW R 1200 GS Adventure (2008)

Vlastník hofi01
Vloženo 28.4.2015
Aktualizováno 15.7.2024

Vloženo: 28.06.2024, Uskutečněno: 28.06.2024, Stav tachometru: 131206 km, Zhlédnuto: 116x

Asi před dvěma lety na dovolené na Balkáně se mi uvolnila žárovka v potkávacím světle, vyhnula se ke straně a než jsem si toho všiml, tak vypálila parabolu.

Nedávno, cestou z Cestovaru, jsme si s kamarády vyměňovali motorky. A právě tady, kdy jsem svou motorku viděl ve zpětném zrcátku, mi docvaklo, jak málo nyní moje motorka svítí. Nastal čas to řešit.

Z různých variant jsem se nakonec rozhodl pro LED světlo, které nakonec nebylo ani tak moc velkou finanční katastrofou (pokud tedy bude bez problémů pár let sloužit). Zakoupeno u MyEnduro.

Když jsem montoval LED světlomet Alče na její GS, tak to byla otázka dvou minut a to nepřeháním, dva šrouby a přepojení konektoru. Bylo jasné, že u mojí motorky to tak snadno nepůjde. Samotnou montáž komplikovalo Desierto 3, kterým je moje motorka vybavena. Dalším argumentem je fakt, že na světlometu jsou ukotveny budíky a tím pádem nejde světlo snadno vytáhnout ven. Nakonec jsme to ale společnými silami s Alčou zvládli, i když "kurvy" padaly ! Každopádně se zdá, že se úsilí vyplatilo. Když jsem jel motorku nafotit, tak jsem prakticky ještě ve dne ve stínech stromů viděl osvícenou část cesty, to už jsem několik let nezažil (nepočítám cesty v noci, pochopitelně) a navíc mi přijde, že to teď motorce zase víc sluší !

ndravec (31) napsal 01.07.2024 v 09:02

hezký ! To je světla najednou co ?? Akorát zam ě, motorka do lesa nepatří! Je mi líto, že to lidi nechápou a nerespektujou a své zájmy povyšují nad ochranu přírody a zákony. V lese má být klid.

elvis78 (152) napsal 28.06.2024 v 21:46+1

Pěkný

• 5.-6.7.2024 - BMW Motorrad Days 2024 - Garmisch-Partenk

Po dlouhých pěti letech pauzy se svátek milovníků motorek značky BMW vrátil zpět pod vrchol hory Zugspitze, do krásného prostředí Garmisch-Partenkirchenu. Dvouletou pauzu zařídil kovid, následující dva roky se vedení BMW

Typ: Sraz
    Vloženo: 07.07.2024
    Uskutečněno: 07.07.2024
  • 29.6.2024 - šotolinama na zmrzku

Sobotní odpoledne, vedro na padnutí, je nám líto sedět celý den na gauči, s nechutí se oblékáme do motohadrů, ostatně takto je to pokaždé, když je vedro na padnutí. Sedáme na motorky a vyrážíme. Díky tomu, že jsou u

Vloženo: 30.06.2024
    Uskutečněno: 30.06.2024
  • 14.-16.6.2024 - 11. malé setkání cestovatelů - Chata Na

V pátek jsme vyrazili směrem na Rýmařov, byli jsme pozváni na Chatu Na Mlýně, kde proběhlo moje první veřejné vystoupení s přednáškou o cestě Křížem krážem Balkánem. Cestou jsme se ještě zastavili v Brně, aby jsme ok

Typ: Sraz
    Vloženo: 19.06.2024