bmw_renocar_r_1300_gs_adv

Moto Guzzi Stelvio (2024)

Vlastník spike-cz
Vloženo 19.6.2024
Aktualizováno 13.8.2024

Vloženo: 09.07.2024, Uskutečněno: 06.07.2024, Stav tachometru: 2744 km, Zhlédnuto: 148x

Na svátek našich věrozvěstů se v italském městečku Valsugana kousek od Trenta v hornatých malebných Dolomitech konal další sraz italských endur nazvaný po jejich královně - Quotatreffen. A protože už čtvrtý rok česká účast nepolevuje, mohu si zapsat tento deníkový zápis. Letos se náš sešlo celkem šest jezdců ze zemí koruny České (teda dvě dámy + čtyři jezdci, ale každý hezky na své koze).
Naše skupinka si vybrala cestu na pohodu, a tak jsme vyjeli ve čtvrtek a ubytovali se u Insbruku v ověřeném malém kempu Farm něco . Ceny lidové, sprchy bez žetonů, čisté sociály.. no paráda. Navíc v areálu restaurace, takže pocestný nemusel ani vytahovat vařič a polívky z Vietnamu..
Druhý den jsme dorazili distanc do ubytka a zase nás Tomík vedl bez dálnic a placených úseků starou brenerskou cestou a pak za Bolzanem hezky kroucenkama až do ubytování v koňském ranči de Lupi .
No a program takového komorního srazu byl klasický. Vítání v pátek se všemi starými známými, v sobotu vyjížďka místníma užovkovitýma cestama a večer vyhodnocení, nějaké ceny...otrlí guzzisti snad i tancovali...já na tenhle sport moc nejsem, tak jsem jen z dálky lehce do rytmu mhouřil oči a třepal ušima.
Neděle se přihlásila lehkou porcí srážek, takže jsme se rozloučili se spoustou milých lidiček, kopli do koní a poledne nás už zastihlo na Brenneru v řízkárně . To už totiž nebylo kam spěchat, jednak chcalo a chcalo a navíc ohřát si bříško výtečným řízkem (nebo i jinou pochutinou z nabídky) dodalo sil do další cesty. Tuhle občerstvovnu určitě doporučuju. Každopádně dalších cca 50 km jsme furt jeli jako gumídci v nemokách, až se mraky chytili jezera CHiemsee a my si vyrobili trochu náskok. To nás tak vysílilo, že jsme kousek nad Salzburkem našli (na třetí pokus) báječnej kemp u jezera Wagingersee, kde se povedlo ubytovat, osušit a zkrátka si odpočnout. Měli jsme to svrchovaně zapotřebí, protože mi zvlhly i sirky v pojízdné kuchyňce, takže mi místní karavanisti darovali oheň na znamení sympatií. A nebo už chtěli mít ty otravný trouby z krku, každý ví, že najedený mimina tolik neřvou
No, v pondělí už nás čekala jen hezká dojížďka cca 200km domů, kdy jsme si užili jak německou dálnici, tak jejich bundesky a od Strážného i českou čtyřku. Pravda, provoz byl minimální ohledně kamionů a cesta ubíhala hezky a bezpečně.
Na srazu jsem si oživil znakovou řeč, angličtinu a fakt, že guzzi komunita je parádní a srdečná i přes jazykovou bariéru. Nejvzdálenější účastníci dorazili až z JARu, ano - z Jihoafrické republiky.
Druhé zjištění, že se na rezervu dá Stelvio ždímat skoro 68km, bylo dílem náhody a mé tuposti. Holt taknštelle není v SRN na každém rohu. Dotankoval jsem 19,4 L a to jsem teda čuměl, jak blízko jsem byl dnu.
Kamarádi na Brevě 750 (Jarča) a TT350 (Syndrom ) se mne statečně drželi celou cestu a díky jim za to. Erdelo, Peťo , Láďo bylo suprový Vás zase potkat
Příští sraz je v Rajchu, tedy Osterreichu, kousek od Gratzu nebo Vídně, o tom jsou ještě spory . Ale je to blíž a o to rychlejší tam bude cesta.. kdo pojede s námi?

PS: Jestli někdo dolouskal až sem, možná se ptá, kde jsou kapely, bigbít, striptérky a kozy ven? No kozy byly italský, ale tím to končí. Lidičkové kolem QT jsou vzácná parta fanoušků italské techniky, tak se tam dokážou bavit o všem kolem guzzi plus ještě krapet víc a jsou jako rodinný sjezd..
A to mne baví, oni nás totiž adoptovali

VenaJH (14) napsal 22.07.2024 v 15:39+1

Moc pěkný výlet a hezká reportáž

lexaji (1) napsal 12.07.2024 v 09:58+1

Ahoj, hezké počteníčko. Pokud se zadaří a také osedlám nové Stelvio, které jsem již testoval a nadá mi spát , pojedu na další sraz s vámi.

Metal_Heart (8) napsal 09.07.2024 v 11:49

Super akce, závidím

1 reakce

spike-cz
spike-cz 09.07.2024 v 11:54

Nezáviď, udělej si čas druhý víkend v červenci 2025 a pojeď spolem!

Koudy01 (187) napsal 09.07.2024 v 11:35+1

Pecka

• Víkendovka s přidanou hodnotou

To se takhle jako obvykle první srpnový víkend konala u nás pouť. Znáte to ... kolotoče, stánky, disko-trisko, řev, bordel a PZetka kam se podíváš.. Tak jsem si radši uspořádal pouť vlastní, ale trochu bližší té podsta

Vloženo: 13.08.2024
    Uskutečněno: 13.08.2024
  • Doplnění výbavy

Člověk je zvyklej na nějaké ty drobnosti, tak s novou motorkou přišlo i dílčí vytunění výbavy. Sice to asi každému nebude echt, ale mně se to líbí a to je myslím hlavní věc. Prvně jsem doplnil moto o rámy MYTECH, na kte

Vloženo: 05.08.2024
    Uskutečněno: 05.08.2024
  • Doplňky

Doplnit motorku několika detaily je pro mne povinnost, protože mi ty maličkosti ulehčujou cestování. A ano, i dokonalost se dá zdokonalit... Deflektor zkouším, ale protože mám dobrou zkušenost s podobným na Stelviu 2010

Vloženo: 09.07.2024
    Uskutečněno: 04.07.2024