renocar_zari

KTM EXC 500 Six Days (2023)

Vlastník erbe
Vloženo 31.3.2024
Aktualizováno 26.9.2024

Vloženo: 12.09.2024, Uskutečněno: 09.09.2024, Stav tachometru: 10000 km, Zhlédnuto: 273x

Niečo zo starej Rumunskej TETky. Prešli sme za 4 dni sekciu 2 zo Sighetu Marmatei do Brašova. Trasaa zčala pomerne z ostra kamenistým a miestami j trochu technickým stúpaním. Nasledoval famózny prejzd náhornej plošinky a zjazd do dedinky Mara okolo rozostavanej priehrady. Z Mary lesná pasáž, technicky nenáročná ale zároveň pomerne nezaujímavá. Križovanie hlavného ťahu a začal naťažší úsek ktorý pokoril spojku na spolusúputníkovej Tenere WR. Spojku sa podarilo zoštelovať aby zaberala ale nasledoval návrat do Sighetu. Ďalší deň z ľahka pokusne asfaltovou vložkou a objazd nár.parku Maramureš. na TET sme sa napojili až pri Vatra Dornei a následne nás otočili pred vjazdom do ďalšieho parku. Objazd pekný, nenáročný. Pekný bol príjazd do priesmyku Bicaz, kde sme končili deň. Ďalší deň najkrajšie pasáže hneď od rána. 2x vysoko v horách v alpskom prostredí. Väčšina jednoduchá a rýchla ale klesanie do dediny Potiond bolo aj trochu technické a veľmi zábavné. Noc pod hviezdami na kopci cestou. Posledný deň dojazd do Brašova bol technicky nenáročný zato hodne prašný. Boli sme znova vysoko v horách no cesta mala charakter diaľnice bez asfaltu hore aj dolu. Ideálne pre veľké motorky, na EXC celkom nuda. Kvôli zraneniu ruky spolusúputníka nasledoval návrat do Sighetu kde sme mali auto. Mali sme ideálne počko, dolu tak 25-27, hore okolo 20. Prevažne slnečno a terén bol úplne suchý. Povedal by som, že niektoré pasáže Rumunského TETu nie sú úplne vhodné pre terénnych začiatnočníkov na ťažkých motorkách. Môj kolega to na ťažkej Tenere zvládl veľmi dobre, ale pár krát prišlo aj na moje ruky. Keby bolo blato tak by situácia bola výrazne odlišná a určite by sme toho toľko neprešli. Na EXCčku to bolo príjemné jednoduché vozenie.

Celkovo 1300km a 26.5mth.
EXCčko sa jemne prehuplo cez 10tis. km. Aktálne máme 10200km pri 183mth.

Juraj22 (174) napsal 12.09.2024 v 16:09

Krásný jste to měli chlapci, fakt paráda

• Ventily po 13500km

V Rumunsku pre preskočili hranicu 200mth, čo je pre mňa taký interný interval pre kontrolu ventilov. Podľa očakávaní všetko v rovnakom stave ako pri 100mth. 0.10 mierka ide všade ľahučko a 0.15 sa nikam nezmestí. Spokojn

Typ: Údržba
    Vloženo: 30.09.2024
    Uskutečněno: 30.09.2024
  • RO TET section 3

Po skrátení tripu pred 2 týždňami sa mi podarilo teraz vybehnúť ešte raz na týždeň do RO. Cieľ bol prejsť chýbajúcu časť starého TET, teda sekciu 3. Začal som teda z opačnej strany okolo Orsova. Začiatok bol taký najviac

Vloženo: 26.09.2024
    Uskutečněno: 26.09.2024
  • Pred TET mini-príprava

- výmena olej + filter, všetko na pohodu. - čistý vzucháč + predfilter - vyčistené prachovky vidlice a premaz gufier silikónom - predná guma jemne použítá Mitas C17 + vyvážená - zadná guma ponechaná Mitas C02 - už má

Typ: Údržba
    Vloženo: 04.09.2024