Yamaha YZF-R6 (2004)

Vloženo 23.3.2008
Aktualizováno 21.9.2009

Motoškola Brno 4.2009

Vloženo: 21.06.2009, Uskutečněno: 27.04.2009, Zhlédnuto: 6x

Tak jsem se letos rozhodl,že tedy začnu více jezdit na okruhy a běžný provoz budu omezovat pouze na nejnutnější posuny.Hned zkraje dubna začali volné okruhové dna a taky spoustu agentur pořádá volné tréninky.Říkám si,Brno ještě neznáš,teď tam pořádá motoškolu Sršeň, Karlos a spol.,to by sis mohl prubnout.Vydal jsem se tedy směr Masarykův okruh tehdy v těch vichrech co se valily přes ČR.Motoškola-teorie- byla fajn,rozebralo se tam spoustu témat a vyvrátilo spoustu mýtů o ježdění a motorkách vůbec.Pak jsme přesedlali ze židlý na motorky a šlo se na věc.To že někdo vleze do nejrychlejší skupiny a ani v motoškole,kde se jezdí lážo plážo není schopen akceptovat nasazené tempo jsem pod agenturama už celkem zvyklý,ale že jasně dané instrukce Sršněm někteří buď nechápou,nebo nechtějí chápat a nějaké prostřídávání za instruktorem bojkotujou a točí se tam pořád 3-4 lidi dokola,to mi hlava nebrala.Spousta lidí tam snad byla jen proto,že ještě nedali kolínko a tady se jim to musí povést za každou cenu a zbytek info co dostávali(brždění,nájezdy do zatáček,stopa) prostě ignorovali.No nic říkám si,tyhle 2 jízdy za instruktorem sleduj co dělá,kde jak najíždí stopu a v poslední volné rundě se svezeš a nabyté zkušenosti zůročíš.Co ale čert nechtěl,v poslední rundě jsem si v poslední levé před cílovkou zkoušel brzdit o pár metrů dál než normál a už si to valím pěkně do kačera.No nic,projedu se kačírkem a pak zase pěkně pokračovat v kroužení říkám si.Ale přední brzda tím tvrdým bržděním zpečená,stojící kolo v kačeru absolutně nejde ovládat,motorka jde na bok a já efektním skokem let v plavmo letím od motorky.První myšlenky mi letí hlavou:co teď ty vole budeš dělat?v Brně jsi z Prahy po vlastní ose(jinak na okruhy zatím nejezdím),co když to nepojede?Než jsem si všechno v hlavě probral,už zvedám motorku a po rychlém očekování zkouším nastartovat.Nejde.Vole vyřaď mě trkne.O.K. chytla hned.Vypínám a už i s traťákem ji chci vytlačit z kačera.To přední kolo rozhýbat dalo fakt zabrat.Motorka byla jen poškrábaná jak sviňa po celém pravém boku,plná kamení,jinak nic.Vysypal jsem z ní co se dalo,ale následují kontrola v servisu mi dala ještě malý kyblík kamení manželce do kytek .Nechal jsem jim je tam,doma je nechci ani za nic.Myslel jsem si že letos mám pády vybrané,ale ouha,chyba lávky.O tom už ale zase příště.