Jawa 350/638 (1988)

Vlastník MourisonCZ
Vloženo 1.6.2015
Aktualizováno 28.4.2016

Vloženo: 19.12.2016, Uskutečněno: 03.10.2016, Zhlédnuto: 24x

Tak jsem si na vlastní kůži vyzkoušel jaké je to do něčeho vrazit na mašině. Příjemné to vážně není. Situace byla následující - před horizontem, na docela rušné, ale počertech úzké silnici první třídy, v místě kde je ještě ke všemu zatáčka se z jedné strany řítí malý náklaďáček od Mercedesu, za kterým jedu já, zatímco z druhé strany se blíží cyklista a za ním dva TIRáky. Samozřejmě že řidič kamionu nebude zpomalovat nebo brzdit do kopce, když je tak krásně rozjetý a rozhodne se cyklistu objet a za ním hned druhý. Ženská v náklaďáčku se prvnímu zvládá steží vyhnout, ale druhý by už nedala, tak to musela zahamtnout na místě (překvapilo mě jak dobře umí nenaložený náklaďák brzdit). Poslední co si pamatuju je blížící se nárazník a sprška střepů, která byla původně můj světlomet. Pak si vybavuju už jen točící se zadní kolo u mé hlavy a bolavý bok.
Do nemocnice ale za žádnou cenu nejdu, tak rychle vyskakuju na nohy, chcípám motorku a jdu řešit situaci. Samozřejmě se objevili policajti, takže vina na mě a kromě otravný pojišťovny to bylo ještě na bloček za 1100 Kč. Trošku nechápu, jak může být za zničení vlastní motorky (ta byla na první pohled na odpis), zmrzačení (ještě týden jsem cítil každou kost a každý bolavý sval v těle) a malý škrábanec na nárazníku náklaďáku taková pálka, když za překročení rychlosti, mobil za volantem, nedání přednosti a podobně jsou to jen drobné.
Každopdáně motorka jela domů (zbývalo asi 10 kilometrů) na vozíku a dlouho stála, než jsem se odvážil se k ní vrátit. Vidle i přední kolo to kupodivu přežili, což mě dost překvapilo, nejvíc práce bude na světle, budících a řidítkách. Na další sezónu bude ale zase nachystaná a věřím, že mě ještě dlouho povozí.

Deyva (3) napsal 19.12.2016 v 16:02

Dobrý je vidět, že ty padáky tam aspoň k něčemu jsou A ještě lepší, že to jeden z aktérů sem mohl napsat živej a relativně zdravej

Petr_TA (29) napsal 19.12.2016 v 15:21

Tak hlavně že to dobře dopadlo ...
Já jsem se taky přesvědčil jak kamčák umí zastavit na fleku
Stejná situace ale já téměř bez následků ...ale šupa to byla pěkná

//www.motorkari...etail&ddid=60801

• Příprava na sezónu

Tak jsem s přicházejícím jarem dal motorku konečně do provozuschopného stavu. Jednak mě k tomu vedlo, že jsem chtěl konečně naplno jezdit a taky fakt, že se blíží expedice Na Jawách do Albánie. Hlavní byla oprava převo

Typ: Údržba
    Vloženo: 28.04.2016
    Uskutečněno: 28.04.2016
  • Expedicia Slovensko

Bylo nebylo To se tak jednou parta kamarádů rozhodne, že už mají papíry dlouho a motorky ještě déle a chtělo by to podívat se někam dál, než za nejbližší kopec. Takových kamarádů mám pár i já a tak netrvalo dlouho a vy

Typ: Dovolená
    Vloženo: 30.09.2015
    Uskutečněno: 30.07.2015
  • Nutné opravy a úpravy

Po koupi První co bylo po koupi potřeba udělat, bylo rozhodnout se, jestli to domů zvládne po vlastní ose, nebo se poveze na vozíku. Díky tomu, že jsem ji kupoval od známého, tak nebyl problém základní opravy udělat př

Typ: Oprava
    Vloženo: 01.06.2015