Simson S 51 Elektronik (1990)

Vlastník ElFidel
Vloženo 27.9.2015
Aktualizováno 27.6.2016

Tak tohle je prostě moje maličkost, mašina, kterou mám už 6 let a v rodině je od novoty od roku 1990. Zažil toho neskutečně moc. Poslední tři roky stál polorozebraný v dílně. Po prodeji MZ se mi zastesklo a tak jsem si ho dal zase dohromady. Koupil jsem d

První dojmy - První dojmy už si nepamatuji, je to už nějakej ten pátek nazpátek. Najezdil jsem na něm mnoho kilometrů a zažil toho s ním spousta. MZ mě nikdy nikde nenechala, tenhle stroj mě nechal ve štychu 2x. :D Ale byly to banality a po tom co zažil, mu to muselo být odpuštěno.

Doplňky na motorce - široká řídítka z MZ

27.6.2016 následuje Simson osud emzetky a je prodán... 26 let byl doma z toho 6 let můj...

Je to prostě Simson, zná ho snad každej. Originál 50tka, spotřeba 2 litry na sto, ideální na dojíždění kamkoliv. :D

Na silnici jsem si zvykl na jinačí výkon, takže když jsem oživil simála, nazul jsem mu enduro pneu, protože se s ním jezdím kochat přírodou mimo asfalt. Za prací do lesa, do obchodu, někdy do práce, na návštěvy...

Je to stroj na celý rok, slovo zazimování nezná, jede v horku, chladu, v létě, v zimě, v soli, v prachu, ve sněhu... Je to neskutečnej držák, prostě univerzál s nízkými náklady. A proto ho nikdy neprodám.

Ještě nás čekají nějaké úpravy - enduro vejfuk, enduro tlumiče, hustší olej do předních vidlí, enduro blatník. Až ta 50tka přestane vrčet, tak při GO se sníží hlava a zvedne se objem na 60, možná 70 ccm. Ať je nějaká zábava taky. Ale už teď mě ta motorka po tolika letech zase chytla a neskutečně mě baví.

R08ert
R08ert napsal 07.06.20 v 21:39 10b.

Super stroj! A za ty řidítka z MZ dávám palec nahoru :) SImson enduro má řidítka vyšší a širší, stejně široká jako MZ. Elektronic má řidítka nižší a užší. Takže tahle úprava (nebastlil bych stroj v původním stavu, ale při záchraně vraku klidně ano) za mě palec nahoru. Jednoznačně to zlepší ovladatelnost.

hruso25
hruso25 napsal 27.09.15 v 20:05 7b.

Hustejši olej do vidli ti nepomože,jedine hrubšie pružiny.Ináč zachovali stroj.Simson je srdcovka aspoň u mňa.