Jawa 350/354 Kývačka (1962)

Vlastník pp377
Vloženo 25.12.2015
Aktualizováno 19.5.2023

Vloženo: 19.04.2020, Uskutečněno: 19.04.2020, Zhlédnuto: 75x

Po delší době se pokusím doplnit naše aktivity. Koronavirus nám dal trochu času.

V březnu toho bylo na mě moc. Dostal jsem ledvinovou koliku. Postupně tři operace.

V březnu jsme zavítali na výstavu Motocykl do Brna.

Myslím, že to bylo pěkné, vybrali jsme dobrý den, bylo celkem málo lidí. Já jsem si to moc neužil, protože den před tím mě propustili z nemocnice a nechali mi uvnitř nějaké hadice a moc prima mi nebylo. Zavazí to při pohybu a často krvácím.

V březnu jsou i mé narozeniny. Dostal jsem od jedné dcery krásný perník ve tvaru mého snu soutěžní Jawy a od druhé motorkářský otčenáš.

Vzhledem ke mé neschopnosti pohybu s hadičkou se holky daly do přípravy na sezónu.

Následovala pravidelná Velikonoční jízda.Mladá už může jezdit, tak to jela na Kozidechu.

Duben byl ve znamení STK. 100% úspěšnost.

V květnu jsme si vyjeli na několik neorganizovaných výletů, svezli jsme pár kamarádů a známých .

V Habrovanech jsme se rádi opět po roce zúčastnili výročí osvobození se srazem veteránů. Získali jsme ocenění za dobové oblečení. Dokonce jsem se snažil řídit dopravu.

20. května bylo tradiční setkání na náměstí v Prostějově.
Sajdu dostal do pronájmu děda se synovcem. děda mě vozil od malička, tak si rychle vzpomněl na specifika řízení a jízdy.

Samozřejmě naše jízdy na nákupy a na zmrzlinu jsou celkem pravidelné.

Začátkem dubna je Air-auto-moto veteránfest na letišti Drahotuše. Další z našich oblíbených destinací. Prima sraz, parádní jsou cyklisté. Dokonce jsme vyhráli třetí místo za eleganci moto.

Začátkem června jezdíme rádi do Němčic. Pohodový prima sraz.

V červnu jsme ještě stihli navštívit letiště ve Vyškově, kdy mají kurzy kamarádi z BNM. https://www.bezpecne-na-motorce.cz/ Trošku jsme pokecali, protože nemají na nás čas, učí další motorkáře.

Přelom června - července byl ve znamení srazů Péráků a příbuzných. My jsme přece příbuzní a už skladní příznivci. Maminka získala cenu pro dámy za řidítky.

V polovině července jsme jeli na sraz do Jedovnice.

Tomu se říká věrnost značce.

Zúčastnili jsme si i Hanáckého okruhu v Olomouci. Samozřejmě bez sajdy.

V polovině prázdnin jsme byli povzbudit naše kamarády na terénních strojích ve
Žlutavě.

Na dovolenou jsme jeli se podívat do Třešňové - Višnové kde se točil seriál Chalupáři a kde předseda MNV Mrázek jezdil s krásnou panelkou.

Na návštěvě zámku v Bečově nad Teplou jsme neplánovaně potkali sraz německých veteránistů. Některé motocykly bychom teda nechtěli.

Pak jsme se ještě zastavili na hasičském muzeu ve Zbirohu. Tam jsme se především těšili na "Máňu" z filmu z Tomášem Holým.

Z dovolené v Čechách jsme spěchali domů, abychom stihli sraz v Kroměříži.

Náš nejoblíbenější sraz "Z lázní do lázní" se jel 12.8. respektive nejel. Pořadatelé ho zrušili pro neúnosně rozkopané silnice po trati. Lázně Slatinice alespoň uspořádali "Den s veterány".

U zákazníka v Benešově jsem potkal fabrikovou Jawu.
Brácha mi dal dárek. Knížku o sajdkárech. Já těžký Čechoslovák a sajdkárista jsem byl moc potěšen. Hned se z knížky stala večerní četba.

Ještě jsem stihl účast na Cihelně, kde mě ti němečtí darebáci zastřelili před desítkami tisíc návštěvníků.

Na konci prázdnin jsme se vydali na sraz do Jablonce, resp. do Huntířova. Velká dálka a tak jsem jeli na vozíku. Počasí moc nepřálo a tak byla vyjížďka zrušena. Každopádně dobrá parta, luxusní jídlo a prima zábava.

Další naší oblíbenou akcí je Sraz vozidel RVHP v Plumlově, který pořádá Roman Nezhyba. Dokonce jsme vyhráli v kategorii moto druhé místo.

Na konci září jsme jeli "Zlínskou šestidenní". Bohužel motorka přestala řadit a tak jsem nedojel. Štve mě to doteď.

Na konci září jezdíme do Nového Jičína na Svatováclavskou jízdu. Dokonce jsem získal pohár a to především za organizování dopravy, ucpané obce při jedné zastávce.

V polovině října jsme jeli na pozvání kamarádů do Hvozdné u Zlína. Počasí vyšlo super. Prima lidi. Pěkné muzeum - doporučuji

Oslavy 100. let republiky jsme prožili v Olomouci a Brně. Brno bylo mnohem lepší, i když bylo horší počasí.

Rok pravidelně končíme na štědrý den "Vánoční vyjížďkou" . Počasí se dalo. Spousta známých a kamarádů.

Už teď se těšíme na další moto rok a všem přejeme ať se vydaří.

Čadil (31) napsal 20.04.2020 v 10:12

Pavle,paráda,super čtení i fotky,jen teho velkého chlapa tam dávat nemusels.Kazí ti celkový dojem.To bude beztak nejaké sigr. Už se teším na rok 2019.Doufám,že to bude za kratší čas.

• Rok 2017

Tak jsem se rozhodl přidat něco o našich aktivitách v uplynulém roce. Více se začalo jezdit až koncem března. Sajda dostala nového řidiče. Maminka jezdí jako drak. :-DD http://img.motofotky.cz/upload/images/forum/201

Vloženo: 25.02.2018
    Uskutečněno: 25.02.2018