Honda Forza 125 (2016)

Vlastník icewhite
Vloženo 3.6.2016
Aktualizováno 13.7.2017

Super ovladatelný silnější skútr s perfektním zrychlením. A díky svým rozměrům se na něm nemusí člověk nijak krčit.

Motorka koupena od Moto Janov u Litomyšle

Aprilia SR Max 125: Honda je Honda

První dojmy - Jelikož to je má první motorka první dojmy byly katastrofální, ale časem jsem si zvykl na to, že nesedím na Babetě, ale na velkém skútru s širokými pneumatikami s kterým se prostě do zatáček nezatáčí, ale naklání. Každopádně postupem času si každou jízdu užívám víc a víc.

Motorku bych doporučil pro - Ze začátku jsem od tohoto názoru rychle ustoupil, ale ono je to ve finále opravdu tak a jde jen o prvotní zvyk skútr je hlavně pro začátečníky a lidi co mají plné zuby šlapaní na kole do nekonečných kopců jen aby se podívali kousek za město na kafe nebo zmrzlinu. Chápu, že "motorkář" z Forzy odvázanej nebude, ale pro městského uživatele a občasného výletníka s "Béčkovým" řidičákem jako já je to podle mě skvělá volba.

Doplňky na motorce - otřesový a pohybový alarm proti "nepřizpůsobivým"

Proč né Aprilia, ale Forza? Forzu jsem volil díky jejím vetším rozměrům, krásnému vzhledu a výkonu na hranici povolující provoz s ŘP sk. B. To bylo z mé strany jakožto absolutního začátečníka vše. Dále to bylo jen čtení a posuzování recenzí samotných majitelů, motoristických novinářů, ale třeba i nadšenců co si ji dovolit nemůžou přesto se o Forzu zajímají a nějaký ten názor také přihodili.

Zajíždějící a pro mě zároveň seznamovací období prvních 1000 km mám za sebou.(bylo to většinou u nás po městě a okolních vesnicích) Na závěrečnou zkoušku a to cestu k dealerovi do 100 km vzdáleného Janova u Litomyšle na první servis jsem si opravdu nemohl vybrat lepší den, protože hustý provoz, zácpy a nebo déšť mě opravdu nechyběli. Serviska proběhla za příjemných 580 kč.

Co se týká ovladatelnosti, tak bych asi jen zbytečně opakoval názory ostatních, že je to pohodlný cesťák, ale i obratný sršeň do města.

Jízdní vlastnosti, brzdy, podvozek atd. nemám komentovat jak, jelikož je to moje první motorka a nemám to s čím porovnat. Jezdí se mi na ní fajn, tak je to asi OK.

Polohovatelné plexi je super a proti dešti opravdu funguje.

Úložný prostor je velké plus! Všichni ho přepočítávají na helmy já přidám jiné srovnání a to, že se tam v pohodě vejdou dvě plné igelitky jídla.

Spolujezdce neřeším, protože můj názor je takový, že motorka je pro jednoho a je jedno jestli je to velký chopper, skútr nebo silniční naháč.

Spotřeba po 1200 km je dle displaye 2.0L / 100 km

---
Najeto 6200 km druhý servis proběhl v Hradci Králové u Nokamoto a to za 1720 kč. Spotřeba po 6000 km dle displaye stále 2.0L/ 100km, tak nevim čím to je mimo obec jedu tachometrově 90-100, když je hezká silnice, tak plnej knedlík v obci se držím kolem 60. Jezdím pouze na OMW max motion 100 a nebo Shell V Nitro + 95

OzSteel
OzSteel napsal 30.01.17 v 12:12 10b.

speroure
speroure napsal 08.08.16 v 16:30 10b.

To je prostě TOP skůtr!

ms11
ms11 napsal 17.06.16 v 22:23 10b.

jo, jo, Forza...

Trinnlee
Trinnlee napsal 10.06.16 v 21:07 10b.

Krásné skútr...

Maartecz
Maartecz napsal 07.06.16 v 12:05 10b.

Super!