Suzuki LS 650 Savage (1996)

Vlastník Mr.Palda
Vloženo 18.3.2017
Aktualizováno 19.3.2017

Byla v rodině, tak jsem si ji párkrát půjčoval a časem i koupil. Malej nenáročnej chopper, který na to naučení byl parádní.

První dojmy - Když se kupovala byla v základu a dovezená z Kanady, takže malinko problém s blinkry a při dovozu se špatně napsalo číslo motoru do TP, takže ještě malinké oplétačky. Nicméně časem se vše dokupovalo a předělávalo, ale každopádně je to jednoválec a pěkně brala od spodu (tím chci říct, že vysoké otáčky na nic a max cestovní rychlost do 110km/h). Tak odspodu, než se to přehouplo přes ty kritické minimální otáčky, kdy všechno vibrovalo.

Časem se dokoupil pořádný výfuk, samozřejmě kvůli zvuku a pak taky úspora váhy (opravdu v tom je velký rozdíl). Choppry se mi líbí, ten zvuk, ten styl. Takže motor byl parádní. Četl jsem hodně recenzí, že tyhle motory jsou náchylnější na oleje a že časem tyhle motory začnou olej žrát, ale já s tím měl úplně jiné zkušenosti. Po cca 6 letech jsem vyměnil olejový filtr, olej jsem měnil každý rok, za stejný typ (ale s tim filtrem no nevěděl jsem to, myslel jsem si, že tam je jen jemné sítko, ale každopádně po zhlédnutí youtube jsem asi 5 rok vlastnictví vyměnil i olejový filtr a musím říct, že ten filtr nevypadal špatně, no stalo se...) Jinak je to opravdu nenáročnej motor, který má jako jedinou provozní kapalinu olej (mimo benzínu). Co jsem ale musel měnit jsou svíčky za těch 6 let to bylo asi 10 svíček, nevím čím to bylo, ale stále to jezdilo. Klasickej pětikvalt (dřívější ročníky byli jen 4.kvalty). Koncovej převod řemenem, kdy stačilo jen mýdlovou vodou umejt a pořád držel. Brzdy v předu no jednopístková s jedním kotoučem a zadní brzda bubnová na táhlo, no není to těžká ani výkonná motorka, tak je pochopitelné, že bremba tam nenajdete a navíc si myslím, že ta motorka už z výroby měla menší cenovku...

Po té co jsem ji prodal a pár letech bych si tuto motorku koupil zpět a použil ji na přestavbu a nebo na jízdu po městě a lehkém okolí. Rád na ní vzpomínám.