KTM Duke 200 (2014)

Vlastník Gabuli
Vloženo 19.10.2017
Aktualizováno 5.3.2019

Malý Duke 200 považuji za ideální motorku pro začínající jezdce a zejména začínající jezdkyně.

První dojmy - První dojmy byly vesměs pozitivní, zejména po přesedlání z těžké a neohrabané SV650, na které jsem absolvovala autoškolu včetně povinných "prostných" cvičení na cvičišti.

Motorku bych doporučil pro - KTM Duke 200 mohu doporučit všem, kteří na motorce začínají, ale i těm, kteří jsou již zkušenější, ale preferují lehkou a hravou motorku pro každodenní ježdění. Za naprosto ideální ji pak považuji pro začínající ale i pokročilejší dívky nebo ženy, zejména pokud nemají postavu basketbalistky :-)

Doplňky na motorce - Chrániče rukou na řídítkách, vyšší plexi štítek, zásuvka USB pro napájení navigace, držák navigace,

Vybírala jsem pečlivě a pročítala snad všechny dostupné recenze.
Podstatným faktorem při výběru byla výška a váha stroje, druhotně pak obsah motoru. Po selekci značek a typů se výběr zúžil na řadu malých Duků od KTM. Obsah 125ccm se mi zdál s ohledem na dostupné recenze týkající se výkonu málo, 390 pak naopak trochu moc. Zde mě, (vzhledem k tomu že začínám) trochu vyděsily reklamní obrázky na kterých skoro vždy motorka jela po zadním kole . Zcela logicky se pak jevil jako kompromis Duke s obsahem 200ccm.
Bohužel nemám srovnání s jinými motorkami, proto mi Duke připadá naprosto v pohodě, ať už jde o projev motoru, ovladatelnost, podvozek a brzdy a zejména jeho využití. Nebyl pro mne problém ujet vzdálenost okolo 200 km bez pocitu únavy. Navíc, o spotřebě benzinu se prakticky nedá hovořit. Celou dobu se pohybovala pod hranicí 3 lit/100 km !
Letošní půl sezonu (řidičák jsem dodělal až na konci jara) jsem s Dukem najela cca 1 500 km k naprosté spokojenosti. Na motorku jsem si postupně zvykala a stále zvykám, a dosud nemůžu říct, že bych byla schopna plně využít její potenciál. Zejména poslední společné vyjížďky si však již plně užívám a vzhledem k tomu, že se letošní sezona kvapně blíží ke svému konci, už teď se těším na tu příští.

fatman
fatman napsal 24.10.17 v 13:00 10b.

"...těžké a neohrabané SV650..."
V kontextu s mojí motorkou to zní velmi úsměvně ...
Gratuluju a přeji hodně spokojených kilometrů a spoustu příjemných zážitků

breta007
breta007 napsal 23.10.17 v 09:06 10b.

Super krásná motorka i hodnocení a ještě hezčí majitelka