Yamaha XSR 700 (2016)

Vlastník viso1
Vloženo 4.6.2018
Aktualizováno 14.1.2019

Moderní motorka v retro stylu. Tahle je navíc v barevném provedení Anniversary, které se myslím docela povedlo.

Motorka koupena od FIRMA:Michal Ponca - Zotavovna motocyklů

První dojmy - Je to pohodová motorka na klidnou jízdu, ale dovede jezdit i pěkně svižně. Limitem asi bude měkčí podvozek, ale závodit se stejně nechystám, takže naprostá spokojenost. Na dálnici i přes doinstalovaný štítek už dost fouká, což se samozřejmě dalo čekat.

Doplňky na motorce - Držáky na postranní brašny.
Plexi deflektor

Je dovezená z Anglie s malým nájezdem, takže skoro jako nová.
Zatím se spolu sžíváme, ale myslím, že budeme kamarádi. Díky vzpřímené pozici za řidítky je ideální na kochací jízdy po okolí. Dvouválec táhne hezky odspodu a kolem 5000 otáček se v něm probouzí skrytá síla, která umožní předlíždění v řádu vteřin. S ohledem na nízkou hmotnost je motorka dobře ovladatelná a dá se s ní krásně proplétat zácpami ve městě. Daní za design je minimum úložného prostoru. Pod sedlo se mi podařilo nacpat lékárničku, a tím jsem skončil. Objemnější náklad je nutné sbalit na záda a nebo pořídít boční brašny. Originál stojí na jednu stranu včetně držáku kolem 7000Kč. Tenhle stroj nicméně asi nikdo nebude pořizovat na dlouhé expedice. Cesťák to opravdu není.
Update:
Po první sezoně můžu konstatovat, že stroj stále plní moje očekávání. Najezdili jsme necelých 5000km a nepotkala nás žádná větší nepříjemnost, když nepočítám drobnou kolizi s paní v BMW, která do mě při parkování nacouvala.
Udělal jsem pár drobných úprav, z nichž asi nejzásadnější bylo přestěhování budíku z řidítek na držák nad světlem (viz foto), což podle mého názoru výrazně zlepšilo ergonomii. Protože motorka nedisponuju prakticky žádným úložným prostorem, pořídil jsem u SW Motechu postranní brašny, takže už se můžeme vydat i na trochu delší cestu, a klidně i na nákup, když na to přijde.

Kedarseneb
Kedarseneb napsal 26.09.19 v 20:35

Ahoj, pořídil jsem si letos XSR 700 XTribute a budík je situován vpravo nad světlem, kvůli štítku ho potřebuji přídělat doprostřed nad světlo!
Držák jste si vyrobil nebo se dá někde koupit?
Díky za odpověď!
R.Beneš

WildOne
WildOne napsal 24.08.18 v 14:34 10b.

Krásná a manévrovatelná, mám ji taky. Vybral jsem si ji hlavně kvůli geometrii.

sedlon
sedlon napsal 13.08.18 v 10:42 10b.

Krasavice

vopák
vopák napsal 04.06.18 v 14:25 10b.

Pěkná mašinka..at šlape