Yamaha XT 600Z (1986)

Vlastník sekáčmagor
Vloženo 22.7.2018
Aktualizováno 20.3.2019

XT600 Z Tenere.Nic lepšího dosud nebylo vymyšleno.Mám doma dvě a v září jedu do Gruzie tak jsem postavil na tuto akci třetí tenerku typ 1VJ s motorem 3AJ.Páč tenerek není nikdy dost a jak praví klasik,kolik tenerek máš tolikrát jsi člověkem

První dojmy - XT600 Z Tenere...nic lepšího dosud nebylo vymyšleno.mám doma dvě a v září jedu do Gruzie tak jsem postavil na tuto akci třetí tenerku typ 1VJ s motorem 3AJ.Do ruky mi samozřejmě padla hned páč tohle je devátá (teď mám doma tři ) Prodělala totální GO a je znovu připravena brázdit země třetího světa...

Motorku bych doporučil pro - Pro každého kdo to má v hlavě srovnané a upřednostní cestování na starším stroji před nákupem nového,protože pak nemá na cestu a tak jezdí se třemi alu kufry kolem komína a vrcholné "Adventure" je návštěva McDonaldu kde se před rodinkama s dětmi tváří že se právě vrací jako pokořitel pouště Gobi...Samozřejmě se to netýká všech majitelů bečkovitých cendur neboť jsem jic pár viděl i v odlehlých končinách.

Doplňky na motorce - Nerezový výfuk Laser,nádrž Acerbis,nosiče,neopreny,progresy Wirt,centrál YSS,blastry Acerbis.

XT600 Z Tenere...nic lepšího dosud nabylo vymyšleno.Do ruky mi samozřejmě padla hned páč je to moje desáté XT600 a součaně mám teď doma tři .Vybral jsem si tento stroj proto že jak jsem psal tak dosud nebylo nic lepšího vymyšleno a také proto že ty XTéčka miluju...Jak tady požadují že pokud mám už něco najeto tak abych se rozepsal tak to je asi takto:
Jízda na tom je pro fandu požitek a pro jiného trápení.Jede to max.ke 150km/h ale pro účely ke kterým XT používám je to až zbytečné jezdím max.do 120.Podvozek i když do toho vždy dávám progresívní pružiny dopředu a nový tlumič dozadu (na jednom mám Öhlins a na dvou YSS) není z dnešního pohledu nic moc.Jenže to každý srovnává s "ostrýma" endurama.Jenže tohle je původně cestovní enduro a při srovnání s dnešníma cestovníma endurama typu "bečka od piva s kolečkama" jako Vstrom,Varadíra atd.je ten podvozek nadprůměrný.Ale je to samo věc názoru.Motor je to samé,poplatné době,46PS které Vás dovezou cestou necestou až na konec světa.Co může chtít klasický motocestovatel vic?2.9.2018 tak vše je připraveno,nabaleno.Včera zkušební jízda do Lučence v plné polní viz poslední foto a po neděli 7.9. odjezd do Gruzie.Tak jsem z Gruzie zpět,17.dní,9000 km,skvělé zážitky.Před odjezdem jsem ještě stihl namontovat 320mm kotouč od HF Technik a je to o 300% lepší.Po 2000 km mi začal sáknout olej pod hlavou ale vydrželo to až domů,spotřeba na 9000km i s tím únikem byla1,8 litru.Po 6000 km mi v Turecku odešel usměrňovač ale to jsem zjistil až to nešlo nastartovat a to už byla kompletně vyvařená měsíc stará baterka.Regler jsem vyměnil páč vše od elektro (kromě baterky) vozím sebou.Baterku jsem nalil ale už se nevzpamatovala.Naštěstí to má kliku a tou jsem startoval až domů.Takže dobrý,prostě TENERE...

Trumen28
Trumen28 napsal 05.09.20 v 10:03 10b.

Suprová mašina , taky dávám přednost kovářské práci a nepohodlí před moderní pohodlnou ludrou plnou elektroniky. Karburátor a mechanickej náhon tachometru

reddevil666
reddevil666 napsal 18.08.20 v 21:26 10b.

Bomba

mostar
mostar napsal 15.06.20 v 13:27 10b.

Pekny! Da se nekde sehnat ten predni nosic na svetlo? Potrebuji ho na XT a take na XL 600 LM.
diky moc za tip. J

Kocour555
Kocour555 napsal 21.04.20 v 20:40 10b.

Paráda. Připomíná mi RE Himalayan.

Crawly
Crawly napsal 15.05.19 v 20:57 10b.

Kamarad je na tom s laskou k XT podobne. Absolutni blaho zaziva na vrcholcich kopcu na Ukrajine. Vylet do Gruzie a 9 tis za 17 dnu je mazec.