Honda NC 750X (2015)

Vlastník poloshock
Vloženo 15.6.2019
Aktualizováno 24.6.2019

Skvělá motorka s plynulým, jemným chodem. Spolehlivá, schopná i lehčího terénku. Škoda jen, že nemá vyšší světlou výšku. Výkon do akcelerace nic moc, ale i tak ji mám rád. :)

Motorka koupena od FIRMA:Roman Bartyzal - Honda (České Budě

Yamaha XT 660 Z Tenere: Pro jednu jetou už jsem byl rozhodnutý a domluvený, vyfouknul mi ji ale někdo rychleší. Na novou nebyly peníze.

První dojmy - Byla to moje první motorka, takže první dojmy nejsou úplně relevantní. Když teď mám po 4 letech KTM 990 Adventure R, plně jsem si uvědomil jak je NCčko oproti KTM v chodu něžné. A taky obratné! Na silnici se mi s ním jezdí lépe.

Doplňky na motorce - Vyšší turistické plexi
- Deflektor na plexi
- Adaptér na zvýšení uchycení plexi
- Štítek pod plexi
- Přídavná LED světla s režimem max svitu při sepnutí dálkových světel, min svit při vypnutých dálkových, samostatně vypnutelná přes tlačítko na řídítkách
- Ochrana páček (blastery) Burkbusters
- Držák tabletu RAM
- Kabeláž pro napájení tabletu
- Voltmetr, ampérmetr, samostatně vypínatelné
- V kufru USB, voltmetr, 12V zásuvka a ampérmetr příslušenství
- V kufru ovládání příslušenství pomocí relé při nastartování nebo manuální přepínač
- Reflexní polepy na ráfcích

Chtěl jsem něco na cestování ve dvou jak po silnici tak i v lehčím terénu. Po tom, co mi někdo vyfouknul Tenerku, kterou jsem měl už s majitelem domluvenou, jsem se uchýlil ke koupi nového NCčka. Rozhodla hlavně cena.

Motorka je to extrémně spolehlivá, motor s převodovkou jsou jemnost sama. Výkon je sice pomenší, ale dostačující. Na dálnici v pohodě 150 km/h, a když patřičně podřadím, umí to při předjíždění i obstojně zabrat. Poruchy jsem za těch 45 000 km neměl žádné.

Jízda v terénu, ve dvou a s bagáží, lze. Na škodu je ale nízká světlá výška motorky, takže člověk musí dávat pozor na vyšší šutry v cestě. Kryt pod motorem jsem za ty naše výpravy už pořádně pokroutil, opravoval jsem ho už mnohokrát. Nýty z něj už vyletěly, tak jsem ho trochu poupravil, dal tam šrouby a hotovo (kryt SW motech). Kvůli problémům se světlou výškou jsem letos (2019) pořídil KTM 990 Adventure R.

Na silnici je NCčko skvělé. Cestování je s ním pohodové.

Geodet
Geodet napsal 22.06.19 v 12:12 10b.

Typhon
Typhon napsal 22.06.19 v 00:22 10b.

Kormiii
Kormiii napsal 19.06.19 v 11:40 10b.

Skvelá recenzia, úplne som sa pri pohľade na tie fotky zasnil Tiež nad tou motorkou premýšlam a smerujem k nej, tak uvidíme...

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 16.06.19 v 12:06 10b.

Luba_13
Luba_13 napsal 15.06.19 v 16:39 10b.