Babetta 210 (1987)

Vlastník Destroyer
Vloženo 16.12.2019
Aktualizováno 16.12.2019

Hovorí sa že stará láska nehrdzavie. Ale s babettou to tak nieje. Babetta hrdzavie.

Honda CBR 1000RR Fireblade: Príliš málo emócii.
Honda CB 600F Hornet: hornet je strašný šmejd, lacnejšiu motorku som ešte ani nevidel.
Honda XL 700V Transalp: katastrofálny podvozok a motor úplne bezpohlavný.
Honda GL1800 GoldWing: príliš ťažká, radšej babettu ako Hondu.

První dojmy - výborná mašina, najlepšia babetta aká bola kedy vyrobená. Predná Up-side-down vidlica a trúba! ako štandartná výbava. Ťahá ako sviňa, fireblade môže ísť do p*dele.

Motorku bych doporučil pro - pre čistokrvných športových jazdcov, ktorí sa práve nechystajú na okruh a nezľaknú sa poľnej cesty.

Doplňky na motorce - vynikajúca trúba
funkčný tachometer
spätné zrkadlo z BMW F650 GS (fakt nekecám, ten originál som zlomil pri prevoze)

Babettu som si kúpil ako univerzálny stroj a lacnejšie ako bicykel na dochádzanie do práce v čase aj nečase. Trepem.
back to the primitives
Kúpil som si ju lebo je to megamasakrálny stroj ktorý rozhodne nepatrí do terénu. Ostrý uhol riadenia z nej robí veľmi zábavnú motorku s ohromnou ovládateľnosťou. Hmotnosť 50kg sa stratí ešte pred rozjazdom a je to viac ako 5x menej od GS. Chápeš nie? Babetta bez problémov zvláda nástrahy malého aj veľkého mesta, no nebojí sa opustiť aj jeho hranice. V teréne sa necíti doma, predsa len nieje to žiadny motocross, ale prejde skutočne všeličo. S maximálkou 65 km/h dole kopcom za správnej teploty okolia, je to aj najrýchlejšia babetta na akej som kedy jazdil.
Je to peklo, neskúsiš nevieš. Ostrý dvojtakt, musíš ho držať u huby aby si nestratil rýchlosť, mašina ti nedá nič zadarmo, neodpúšťa chyby. Spomalíš do kopca alebo zastaneš na stopke pred kopcom, tak radí za jedna a dúfaš že nebudeš musieť prišľapnúť ako dáky cyklista v obtiahnutom overale. Platí jedno pravidlo, keď máš rýchlosť tak si ju drž, ten kruháč prejdeš!
...a keby vidíš tie závistlivé pohľady poštárov keď sa ráno predieram preplneným mestom pomedzi autá!

nukleon
nukleon napsal 07.06.20 v 20:39 10b.

bomba popis

Mercurio
Mercurio napsal 23.12.19 v 09:29 10b.

Dobře jsem se pobavil !
Dal bych 11 bodů,ale maj tu jen 10 ...

slon
slon napsal 21.12.19 v 14:01 10b.

standavfr
standavfr napsal 21.12.19 v 10:18 10b.

Babetta šla do světa. Je to křáp, nejsou kvalitní díly, žere to jako kráva,nebrzdí.Skůtr 200 žere jen o litr víc, jede 120, brzdí a hlavně, vždy dojede.A jelikož nostalgií po výdobytcích socializmu netrpím tak mi nechybí.

fantomasbike
fantomasbike napsal 20.12.19 v 17:07 10b.

Mě se babetta sem tam objeví doma taky.Dobře napsané.Pobavil hned ten začátek z jakých modelů vybíráno