Suzuki LS 650 Savage (1998)

Vlastník Bobesh
Vloženo 29.3.2020
Aktualizováno 29.3.2020

Zakoupena minulý rok (2019), od jedné paní. Ze seznamu zvažovaných motorek jsem ji vyškrtl jako první, ale když jsem objevil inzerát bylo rozhodnuto. Není to sice V-čko, ale ten jednobuch mě uchvátil.

Kawasaki EN 500: Nenašel jsem slušný kus za solidní peníz.
Kawasaki EN 450: Nenašel jsem slušný kus za solidní peníz.
Yamaha XV 535 Virago: Je jich hodně a já jsem tak trochu exot.

První dojmy - Hned na prvních metrech mi sedla a ačkoliv sedlám ještě Hondu CB 400N, tak mi přesedlání na chopper nedělalo nejmenší problém. Obráceně je to horší (řadící páku a zadní brzdu hledám daleko před motorem). Není to žádný koráb silnic. Je malá, ale při mé výšce je dostačující a pohodlná. Jinak parádní ovládání, zvuk a pohon řemenem - paráda.

Motorku bych doporučil pro - Je vhodná pro holky a nás starší motorkáře.

Doplňky na motorce - Rolka, brašny, potah na nádrž

Tenhle stroj jsem si vybral protože se tak trochu vymyká všemu z kategorie chopper. Po pročtení spousty recenzí jsem měl jasno. Přes všechna negativa jsem to přesto riskl a nelituji. Vloni jen výměna oleje a filtru. Pak jen ježdění a ježdění. Motor šlape jak hodiny, trochu slabší brzdy, skvělá ovladatelnost. Pro člověka, který nechce trhat asfalt ze silnic je to super stroj. Je to konstrukčně jednoduchý stroj, u kterého si většinu oprav a základní údržbu zvládne každý udělat sám (a to nejsem žádný velký servisák). Pravda je, že japonec má asi menší ruce, protože všechno je tam docela nacpaný. Výměna svíčky je taky docela opruz (nádrž musí dolů).
Ale přes to na ní nedám dopustit. Pro mladého motorkáře krátce po třicítce (blízko 60) je to super stroj.
Nejlépe je jí na okreskách. Motorka na dlouhé trasy jen s přestávkami. Sedlo se docela brzo prosedí a pak trochu bolí p...l. Snesla by i větší nádrž. Je tak na 200 km a člověk to musí hlídat. Protože jsem ve věku kdy si hůř pamatuju, mám na moto mechanický počítadlo stavu kilometrů. Počítadlo denních kilometrů by se u tachometru docela hodilo, ale hledal jsem ho marně.

Pabli
Pabli napsal 29.03.20 v 20:04 10b.

Čadil
Čadil napsal 29.03.20 v 16:34 10b.

žižala.
žižala. napsal 29.03.20 v 16:32 10b.

Supr stroj.

jawatar
jawatar napsal 29.03.20 v 12:10 10b.

Super jednobuch,trochu legenda!!
Ať se daří