Honda Forza 125 (2020)

Vlastník malvaz
Vloženo 26.4.2020
Aktualizováno 26.4.2020

Jezdil jsem s pcx a yamahou X-Max Forza je oproti vyšší ceně super

Motorka koupena od FIRMA:Honda Lety - Racing Team HJM (Dobř

Honda PCX 125: Velikost nižší výkon komfort
Yamaha X-max 125: Vzhled úložný prostor nižší výkon

První dojmy - Ocenil jsem, že vše ovládáš bez klíče a automaticky se i zamyká úložný prostor pod řidítkami, kde jsem často zapomínal věci. Úložný prostor pod sedačkou i v kufru obrovský. Při jízdě jsem ocenil automaticky ovládaný přední štít, který mimo větru má i vliv na nižší spotřebu. Skútr na první pohled vypadá jako větší motorka, přitom se perfektně ovládá ve městě. Vřele doporučuji.

Motorku bych doporučil pro - S řidičákem skupiny B hrdý motorkář

Doplňky na motorce - Vše standard

Průměrná spotřeba - 2.53 l/100km

Potřeboval jsem skútr skútr (nemám řidičák na moto) do města i na výlety a Forza byla správná volba
Zatím jsem neměl nový skútr tak při převzetí s celkovým počtem 10 km jsem byl v rozpacích s výkonem dnes po 800 km už jezdí Forza stále lépe a i spotřeba klesá pod 2,5 l/100 km
Na první pohled je Forza oproti Pcx robustnější ale v jízdě ve městě žádný rozdíl a to i v džungli Prahy mimo město je Forza o hodně lepší jak výkonem tak komfortem kotoučové přední i zadní brzdy s ABS fungují celkem spolehlivě větší kola si lépe poradí s městskou nekvalitní dlažbou i lesní cestou, na dálnici raději jen pokud je to nezbytně nutné výkon slušný při větru jízdní peklo, ale nejlepší je na kvalitních cestách II třídy kde splní majiteli sportovní či romantickou vyjížďku na 100 % a díky velkému zavazadlovému prostoru není problém plánovat vícedenní výlety

Hunyady
Hunyady napsal 26.04.20 v 21:09 10b.

Moc hezká. Tak ať Ti dělá jen radost