Honda NX 650 Dominator (1989)

Vlastník filiprotter
Vloženo 20.10.2020
Aktualizováno 19.11.2021

Přestavba staré mašiny Honda NX 650 do crossu

První dojmy - Ideální

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho kdo využije stroj s nenáročnou údržbou, který se v terénu vyrovná kde jaké ostré crosce.

Doplňky na motorce -

MOTOR___
Stroj jsem zakoupil od známého, který si chtěl mašinu pro sebe opravit a v původním stavu viz. foto se na ní chtěl občas vyblbnout v lese. Tak nechal udělat kompletně celý motor, cca. 30.000Kč. Motor má výborný chod, sice je o něco těžší ale v porovnání třeba s ostrou YZ 450 si myslím, že poměr cena/ výkon je pro kde koho o hodně výhodnější (když vezmeme v potaz výměnu oleje, GO, atd.), tady tohle je zkrátka klasika, podstivý motor s nenáročnou údržbou.
VNĚJŠÍ VZHLED___
Většina dílu padlo právě z yamaha YZ, hlavně kvůli tomu že plasty jsou vzhledově sami o sobě jednodušší a lépe se repasujou a hlavně na dominátoru je modrá kostra, tak jsem potřeboval sáhnout po modré barvě. Sedlo jsem musel seříznout kvůli nádrži a poté šlo na potah. neoprénové chrániče vidlic od Acerbis, gripy domino, řidítka renthal 22mm.
Výfuk, který měl původně dvě koncovky jsem převařil na pouze jedno koncovku, na CNC se nechala provrtat 45mm tenkostěnná trubka cca 280 děr, okolo ní jsem dal vatu do výfuku od FMF a celé to je zakrytované hliníkovým svařencem (viz. foto). Po vesnici radši moc nepřidávám, nerad bych aby nějaká babka z toho rachotu dostala infarkt :D.

filiprotter
filiprotter napsal 27.11.20 v 06:18

kerut díky až budu mít zprovozněný kamna v garáži, tak jdu na to kolo :D .

kerut
kerut napsal 26.11.20 v 23:48 10b.

ty plasy z yz450 ji slusi douam ze to klapne s tim prepletenim kola, drzim palce

filiprotter
filiprotter napsal 21.10.20 v 10:47

Simitom mám tam 17 ale chci tam narvat 18 pač na 18 seženu pneu za pár kaček ale na 17 je to horši :D je tam myslim od mitas 130/80-17

Simitom
Simitom napsal 21.10.20 v 06:55 10b.

Zajímavá přestavba. To máš vzadu přestavbu na 18” kolo? Jestli je to origo 17” tak mě zajímá co je to za pneu.