Honda CBR 1000RR Fireblade (2012)

Vlastník Kubik19
Vloženo 2.3.2021
Aktualizováno 12.6.2022

Tahle výroční Honda, se mi líbila hned jak vyjela. Nikdy sem milovník Hondy jako cestovní motorky nebyl. Ale, její spolehlivost a vzhled mě tak nějak přitáhl, a protože jsem již nechtěl suzuki tak tohle pro mě byla jasná volba. A tak je doma.

První dojmy - Po zimě jede všechno, takže co se týče motoru, nejsem schopný říct. Každopádně sériové brzdy jsou mnohem lepší než má Suzuki. Navíc tento model má CBS (což teda nevím jak funguje, ale snad to bude dobrý). Zatáčet to nezatáčí, protože to má obuté s21, které jsou sjeté středem. Takže už mám koupené Metzelery k3 dozadu k2 do předu. Tak uvidíme.

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho kdo ví co je litr schopen

Doplňky na motorce - Dominátor race koncovka, včetně dekatu.
Přešití sedla (protože to koženkové klouže jako svině)
Krátký držák spz a led blinkry

Je potřeba říct, že Honda v plánu byla od začátku, jako náhrada za skoronovou suzuki. Důvodů bylo více. Hlavní je dostupnost dílu, když to zahodím na céčku v Brně. Další je spolehlivost, minimálně motorová a převodovková je vyhlášená. V neposlední řadě taky cena samotné motorky.

Pro tuhle konkrétní hračku jsem jel do Prahy, stím, že se jedná o servisovanou motorku v autorizáku s doloženýma kilometrama a serviskou. Navíc s drobnou kosmetikou, což mě nevadí protože to není žádný problém. Má najeto 28k a je po kontrole ventilů, vyměněná řetěžovka atd. Takže asi dobrý kup.

Motorka na první pohled byla fakt krásná a všechno vypadalo růžově. Jediné co se zdálo být problémové byly vidlce. Nechtěli se vracet a byly hodně tvrdé. Byli jsme ubezpečeni, že v nedávné době prošli kompletní repasí a byla nám ukázána i faktura. Takže nic nám nebránilo v tom tuhle motorku odvéz domů a vidlici dáme do kupy sami.

Po dovezení jsem se dali do rozdělávání, tak jak to máme rádi šlo dolů v podstatě kromě rámu a kyvačky všechno. Samozřejmě kapoty hrůza (ale to tak je vždy u starších kapotovaných motorek), naštěstí žádný svařenec a nic podobného, takže se trošku upraví uchyty a bude to cajk. Kosmetika fakt drobná, takže jak mě potkáte ani si nevšimnete, že byla opřená o příkopu.

A teď přicházíme k jádru pudla. Vidlice byla servisována v autorizovaním servisu Honda - MCH, spol. s r.o... ty vole takovou prasárnu jste nikdo neviděli. To, že při otvírání videl pokurvili eloxované matky ok, byly nešikovní da se to celkem pochopit. Ale, to že když otvírali tlumič tak nebyli schopní nahřát matku aby to sudali a tak strkali kdo ví co do děr pro prchůchod oleje zpět do obsahu, takže ne jen že byly všude špóny jak palec ale taky pokurvili všechny díry na trubce. A když se jim to nepovedlo, tak urvali lepidlo ze spodku a normálně tlumič otevřeli ze spodu (tedy přes závit v "noze" vidlice) takže obě dvě nohy (uchyt osy a brdičů) na výměnu. Vyměnili tedy olej a gufera ovšem ostatní věci nechali staré a vidlice ani pořádně nedotahli. Byla by prdel kdyby se to někomu ve 300km v hodině povolilo... (nebál bych se to nazvat pokus o vraždu).
A tak mám rozdělanou motorku a budu čekat na trubky a ty spodní nohy do dubna než mi příjdou... prosím vás nikdy nedávejte do tohoto "autorizáku" opravovat motorku, místo běžné údržby zaplatíte 25k za věci, které reálně musí vydržet životnost motorky.

Jinak bike vypadá celkem dobře. Takže mě aktuálně brzdí jen ta vidlice...
Uvidíme co bude dál

Kubik19
Kubik19 napsal 30.08.21 v 11:04

Remi > Ahooj, jasně že jo! :) byla to docela zábava se honit s někým rychlejším. Jinak tragoška! :) doufám že se tam zase uvidíme

Remi-la-bo
Remi-la-bo napsal 27.08.21 v 20:59 10b.

Zdar jak svina,sice furt červená ale nakonec sme se svezli...

Ozzy_
Ozzy_ napsal 04.06.21 v 20:40 10b.

Hele to mi rekni, co te vedlo k tomu poslat do sveta novou zuzanu, a koupit starsiho farose napadeneho kutilem obecnym ?!

Jinak samo 10b

NiLu
NiLu napsal 14.04.21 v 17:07 10b.

Nádherný CBRko, přeji jen samé šťastné km a kolama vždy dolů!

Kamikadze-Ace
Kamikadze-Ace napsal 10.03.21 v 12:11 10b.