Aprilia Tuono 1000R (2004)

Vlastník JeyJey80
Vloženo 19.3.2021
Aktualizováno 29.3.2024

Po pár letech s XT 660, jsem zase zatoužil po něčem na silnici a volba padla opět na rodinu Rotax.

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany) - Dobrá domluva, nebyl problém moto pořádně vyzkoušet a prohlédnout.

První dojmy - První dojmy byly takový, že jsem po XT 660 zapomněl jak moc ty Aprilky jedou... Nicméne už jsem předtím měl Falco 1000, tak jsem věděl do čeho jdu. Tuono má vzpřímenější a pohodlnější posez.

Motorku bych doporučil pro - zkušenější jezdce a pro lidi co nechtějí tuctové japonce (s italem se musíš naučit žít, někdy se mu na vyjíždku prostě nechce no...)

Doplňky na motorce - Sklopné CNC páčky, laděný výfuk MIVV

Volba na Tuono padla proto, že už jsem jednu Aprilku 1000 měl a byl to zatím asi nejlepší stroj na kterým jsem se fakt vyblbnul. Po X letech zkoušení něčeho nového (SpeedTriple a XT 660) jsem se s láskou opět posadil na Tuono.
Motor je za mě super a doprovází ho perfektní zvuk MIVV výfuku, menší výkonová díra mezi 4-5k otáčkami (stejné bylo na Falcu). Brzdy konečně brzdí (po XT660), tady nemám co vytknout. Nevím jak moc je rozdílné sedlo oproti Falcu, ale hodně v něm podélně lítám, možná je to vzpřímenějším posezem.
Servis:
zatím nic velkého, moto spíše chystám na sezonu, tzn, olej, filtr, dopnutí řetězu, výměna pístku, kapaliny spojky a seřízení páčky, proměření dobíjení a koupě nové baterky (pokud se vám nechce kupovat Motobatt za 1800,-, narvěte tam EXIDE ETX14-BS, je sice o 15mm vyšší, ale pod sedlo se vleze a máte vyšší startovací proud asi za 800,-)

To je zatím asi vše, protože jsem na motorce od koupě seděl jednou, a to když jsem ji vezl na evidenčku :D, takže netrpělivě vyčkávám na sezonu.

26.3.21 - moto jsem vzal na výměnu oleje a filtru, která dopadla úspěšně... Nicméně mi při cestě vytekly přední vidle. Stará motorka to beru, nejvíc mě na tom ale štve to, že beztak nebude nikde místo v servisu :(

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 31.05.22 v 14:17 10b.

No není prostě nádherná. Ty proporce jsou naprosto dokonalý.

MrFreak
MrFreak napsal 01.12.21 v 23:28 10b.

Pěkná, tak ať to šlape!

Hříbek
Hříbek napsal 26.03.21 v 08:37 10b.

Moc pěkný tuňák v těhle barvách

Honza-K
Honza-K napsal 21.03.21 v 20:19 10b.

Krasna, charismatická motorka. At dobre slouzi!

petr13
petr13 napsal 21.03.21 v 19:26 10b.