Triumph Tiger 955i (2003)

Vlastník wáca
Vloženo 1.5.2021
Aktualizováno 7.4.2022

Anglická obluda která na první pohled rozhodně upoutá pozornost.

První dojmy - První dojmy, kdy mi jí půjčil kámoš byly dobré, proto jsem se jí rozhodl pořídit.

Doplňky na motorce - padáky, nosiče, přídavná světla, hlavní stojan, boční ALU kufry, TOP case plastový.

Ze začátku jsem byl nadšený z 3 válce a celého triumpha. Něco jiného než Japonec.

Koupil jsem ho s potkaným motorem a než ho opravovat naskytla se koupě jiného motoru. Bohužel byl z jiného modelu a tak má obráceně řazení. Takže jedničku řadím jako u fichtla, nahoru

Dostal klasický servis, olej, filtry, vodu, brzdovku. A šlo se jezdit. Pár prvních jízd jsem byl nadšený hlavně z toho motoru. Ale jak jsem najížděl další a další kilometry tak nadšení ustupovalo.

Měřím 195cm a na takovou postavu je ta motorka na cestování malá. Musel jsem si udělat nástavce pod sedačku abych jí více zvedl, jelikož mě strašně bolely třísla po delší jízdě. Po zvýšení sedačky se bolest úplně ztratila, ale musím ještě zvýšit řidítka.
Další co mě hodně vadí, jak na té motorce fouká. Nad 80km/h neslyším motor a jen hukot větru. ( přilba scorpion exo 1000)

Motor pod 3tis nefunguje a nad 7tis se jen vytáčí a nijak extra už netáhne.
Brzdy jsou na tu váhu slabé. Podvozek bez možnosti ladění, jen zadní tlumič a i ten bych potřeboval ještě víc utáhnout na odskoku. ( možná by pomohl repas )

Motor docela hlučný, ale to je triumph. Zvuk z origo výfuku bez katiku super, vůbec není potřeba ladák. Řazení dobré a přesné.

Nikam daleko jsem s ním nejel takže spotřebu na dovolenou nevím, ale takhle okolo komína co se chodíme svést si vezme 8L což mi přijde taky dost.

MartikRA
MartikRA napsal 26.02.22 v 21:31

Ještě jsem neslyšel, že by se u TIGERa potkal motor.

Pesoun
Pesoun napsal 02.05.21 v 10:05 9b.

Tiger si bere při úsporné jizdě cca 4,5 - 5l, při živějším svezení 6,5. 8l bere na dálnici 180+

hansdorf
hansdorf napsal 02.05.21 v 06:38 8b.

S takovou výškou na Triumpha ?! No ,nevím, jseš takovej rozpačitej... a výběr celkem je :

BMW R1200GS, Yamaha FJ-09 ,. Kawasaki Versys 1000, Honda NC700X, KTM 1190 Adventure ,
Ducati Multistrada 1200...

Juraj22
Juraj22 napsal 01.05.21 v 20:13 10b.

Krásnej Tigřík, tak ať to jezdí a hlavně kolama dolů