Kawasaki ZX-10R Ninja (2005)

Vlastník Wani
Vloženo 7.9.2021
Aktualizováno 13.4.2022

Je to mazel do kterého se člověk zamiluje na první pohled, je ale potřeba být obezřetny a občas ho krotit.

První dojmy - Je až neskutečné jak se dokáže proměnit. Po pravdě řečeno jsem z ní měl po nastartování celkem respekt. Delší dobu jsem na moto neseděl. Po ujetí prvních pár km jsem byl hodně překvapen, moto se chovala kultivovane a až překvapivě klidně. Do zatáčky jsem ji nemusel přemlouvat, spíše mi přišlo že tam chce sama a troufnu si říci že jsem ji spíš asi musel krotit. Prvních pár km, než jsem si osahal co a jak, probíhalo hlavně v nízkých otáčkách a kawa se tvářila že jí to vlastně ani vůbec nevadí. Věci se začali měnit když jsem trochu zatáhl za plyn. Dokázala se poměrně rychle probudit a chtěla pořád nahoru. Párkrát jsem se přistihl že predjizdim vozidla jen na zadním kole. A to jsem řekl bych překročil možná půlku toho co se v ní ukrývá. To pravé peklo začalo při vyšších otáčkách, začala se měnit v pořádné zvíře, změnila se v monstrum které už moc chyb neodpustí. Stroj má neskutečnou chuť jet, pořád chce víc a nemá to konce. To už začal velit pud sebezáchovy a musel jsem povolit. Byla schopna se během vteřiny proměnit zase v to hodné koťátko. Co se podvozku týče, vždy jsem měl za to že na takovém stroji budu na horších silnicích hrozně trpět, ale není to žádný dřevo, posed mi přišel příjemný a kupodivu pohodlný. To samé můžu říci o sedle a široká nádrž vás nechá celkem příjemně zalehnout. Možná časem napíšu více, zatím si na sebe spíše zvykame.

Motorku bych doporučil pro - Každopádně, zkušenějším jezdcům, umí se ze začátku tvářit jako úplný nevinnatko, bohužel se to může rychle změnit a to hodně rychle. Takže pokud se má člověk aspoň trochu rád, doporučil bych prvně klidnější stroj.

Ještě to chce chvilku, zatím málo odjeto.
+ Jízda je překvapivě pohodlná
+ Da se na ni kochat přírodou a do vteřiny se promění v závodní stroj
+ Líbí se mi brzdy
+ Dokáže okamžitě reagovat a člověk ji nemusí k ničemu přemlouvat

- jízda v noci je peklo, absolutně nesvítí

Kali88
Kali88 napsal 13.09.21 v 22:09 10b.

Naprosto vím o čem tenhle člověk píše, zkrátka Kawasaki

KAWAHAB
KAWAHAB napsal 08.09.21 v 07:41 9b.