Moto Guzzi V85 TT (2021)

Vlastník Keeya
Vloženo 30.11.2021
Aktualizováno 30.11.2021

Jedna věta je jasná: Tutto Bueno

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum BARTH (Pardubice) - Úplně v pohodě, všechno proběhlo bez problémů

Yamaha Tracer 9 / 900: Neumí terén a pro mě zatím zbytečně silný stroj.
BMW F 750 GS: Přijde mi nudná, fádní, bez duše.

První dojmy - Jako biker junior jsem chtěl něco univerzálního, hodného, někde kolem 700/800 ccm do 100k. MG V85tt toto naprosto splnuje, navíc je opravdu osobitá - vzducháč a jeho projev je návykový a design se mi líbí.

Motorku bych doporučil pro - Prakticky každému, kdo chce jezdit a užívat si cestu. Prostě pohoda.

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty, padáky, MIA, originál hliníkové kufry, ochrana kardanu, objednán výfuk ZARD - už se fakt těším

Velkou roli ve výběru hrál kardan a jednoduchost motoru. Na druhou stranu moderní výbava - trakce, palivové mapy, všude LED, které kupodivu i dobře svítí, což fakt není pravidlem. Kvalitní TFT displej - ve spojení s MIA jednotkou (nutno dokoupit, pokud nemáš model Travel, kde je v základu) odvádí skvělou práci. K tomu vypadá skvěle a taky tak jede i když to není žádná palba.76 koní mi zatím stačí a projev motoru nad 4000 RPM je prostě návykový.

První kilometry v pohodě, vše funguje, jak má. Po dvaceti km začala sice svítit kontrolka baterky a po 60 km už nenastartovala, ale byl to problém s kontaktem u baterky, tzn. nic hrozného. Hned vyřešeno.

Listopad 2021 = cca 1700 km - po první garančce, všechno ok. Přemýšlím o jiných gumách, mám tam Trailsmarty od Dunlopu z výroby. Na silnici super, ale já chci jezdit polňacky a louky kolem chalupy a to fakt nejde. Projev v terénu jinak super, podvozek na mé dovednosti úplně stačí. Spotřeba kolem 4,7l, dojezd přes 400km, což je pro cestování, kvůli kterému jsem V85tt koupil, hodně dobré. Pro začátečníky skvělá volba díky ovladatelnosti - hlavně ochotě padat do zatáček. Celkový jízdní dojem se dá vyjádřit dvěma slovy - pohoda a charakter.

Pár věcí, co by mohlo fungovat lépe. Kontrolka tempomatu - bliká jak blinkr, takže to dost mate. Plexi nad 120km/h na mojí vyšku, resp. nížku nefunguje a posílá do helmy poryvy větru. Zkusím deflektor. Převodovka celkově OK, kvalty tam padají se svérázným kovovým zvukem, neutral se zatím těžko hledá, snad se po zajetí zlepší. V 21.století bych očekával konektivitu v základu a cenovky některých doplnků mi prostě přijdou moc.

JirkaV85
JirkaV85 napsal 22.12.21 v 10:00 9b.

Ahoj, přeji hodně krásných kilometrů s tímto nádherným strojem. V té černé je fakt moc pěkná. Já pořídil vyšší plexi od Isotta, které funguje super a je za polovic než originál.

PavelSn
PavelSn napsal 05.12.21 v 12:49 8b.

Blahopřeji ke koupi

Sir_CHerokee
Sir_CHerokee napsal 05.12.21 v 12:15 10b.

Blahopřeju. Co se týká plexi, doporučuji příplatkové z verze Travel...mám 180 cm a v pohodě. Převodovka je po zajetí taky v klidu, jen vždy chvilku trvá, než se zahřeje. A při dojíždění na světla je snazší kopnout N za jízdy, ne až na místě. Co se pneu týká, mám na Travelce Michelin Anakee Adventure...a je to asi ideální kompromis.

Přeju krátkou zimu a mnoho spokojených kilometrů v jedné stopě.

vencysta
vencysta napsal 04.12.21 v 18:28 10b.

Zajímavá barva
Přeju hodně bezproblémovejch km.

Drpa
Drpa napsal 03.12.21 v 12:29 10b.

Špica, ta černá barva je taky hodně pěkná . Užívej a taky přeji pohodový jízdy bez problémů