Royal Enfield Meteor 350 (2021)

Vlastník Hyacint
Vloženo 3.1.2022
Aktualizováno 3.1.2022

Vloženo: 07.05.2024, Uskutečněno: 04.05.2024, Zhlédnuto: 86x

V předpovědi počasí hrozili přeháňkami a bouřkami a tak jsem se vydal jen na krátký výlet podívat se po nějakých církevních památkách. První navštívenou památkou byla novogotická kaple z roku 1901 ve Zbraslavci.
V Kunštátě jsem se podíval na pozůstatek panského pivovaru - zbyla z něj jen pivovarská lednice z roku 1883. Pivovar byl v provozu do 30.let 20.století.
A dál tu máme moderní kapli sv.Antonína Paduánského z roku 1991 v Rozseči nad Kunštátem. Další zastávkou byla kaplička v Hodoníně.
Ve Štěpánově nad Svratkou jsem si vyfotil právě opravovanou zvonici u kostela sv.Petra a Pavla. Zvonice byla přestavěna v roce 1924 po požáru z roku1917, který zničil kostel. Nedaleko zvonice je pomník obětem 1.a 2.svět.války.
Ve Zvoli je kostel sv.Václava z 18.stol. Autorem byl Jan Blažej Santini. Další Santiniho stavbou jsou boží muka z roku 1709 , která stojí u silnice do Bobrové.
Za Radešínem je v poli barokní socha sedícího Krista z roku 1765.
Další samostatně stojící zvonice je u kostela sv.Bartoloměje v Radostíně nad Oslavou. Takovéhle věže se stavěly u opevněných kostelů.
Poslední zastávkou byla obec Lavičky, kde je moderní kostel sv.Zdislavy z roku 1994.
A po celou dobu nebylo po nějakých přeháňkách nebo bouřkách ani vidu, ani slechu.

elvis78 (137) napsal 07.05.2024 v 15:19

• Fort v Olomouci

Kolem Olomouce byl dle návrhu plk.Wumba z roku 1850 budován fortový věnec. Jako cíl vyjížďky jsem si zvolil Fort XIII v Nové ulici, který byl stavebně dokončen v roce 1854. V roce 1866, v době prusko rakouské války, by

Vloženo: 16.05.2024
    Uskutečněno: 12.05.2024
  • Most přes Labe ve Valech

Již dlouho jsem se chtěl podívat na provizorní most přes Labe typu Bailey Brigde, který zde byl postaven po 2.svět. válce. Než jsem stačil cestu uskutečnit, tak most zbourali a v roce 2020 postavili most nový. Tak jsem v

Vloženo: 02.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Kamenný most u Chlebova

Za cíl výletu jsem si vybral kamenný most přes Dírenský potok u Chlebova. Most byl postaven v pol.16.stol. na bývalé poštovní cestě z Prahy do Vídně. Ale než jsem se tam dostal, tak první zastávka byla u kamenného rozces

Vloženo: 15.04.2024
    Uskutečněno: 13.04.2024