Yamaha XJ 600 (2002)

Vlastník kristufino
Vloženo 3.1.2022
Aktualizováno 3.1.2022

Půjčená od bráchy. Moje první "velká" motorka, jinak jsem doposud sedlal 250 skútr.

První dojmy - No, jízda od bráchy domů byla se staženým zadkem. I když to není žádný trhač asfaltu, tak přeci jenom respekt z větší kubatůry jsem měl. Během prvních 150 kilometrů jsem se s ní pomaličku seznamoval. Přeci jenom jsem řazení znal jen z autoškoly. No prostě klasická oťukávačka a musím říct, že mi po první jízdě opravdu padla do ruky.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníci, prckové, holky.

Doplňky na motorce - Top case s kufrem GIVI Maxia.
Boční nosič kufrů GIVI Wingrack 2 (monokey). Bez kufrů, ty se dokoupí časem.

Tak o vybírání nemůže být moc řeč, protože je půjčená od bráchy (Makri), jelikož doma stále není vhodné politické prostředí na to, abych si prosadil nějakou vlastní. Nicméně musím konstatovat, že výběr to byl velmi šťastný, protože xjéčko je pro začátečníky jak dělané.

Motorka je výkonově tak akorát. Nejsem žádný závodník, spíš posera. Přeci už jen mám nějaké závazky a zodpovědnost je na místě. Na to moje pohodové tempo kolem kila naprosto dostačujicí. Ale i 160 se dá na dálnici jet. Možná by šlo i víc, ale turbulence, vibrace a můj svěrač už jsou na limitu.

Určitě bych ji doporučil začátečníkům, prckům a holkám. Velikostně i váhově velmi dobrá volba, manipulace na místě je v pohodě. Jednoduchá konstrukce, žádná přehnaná elektronika, nezáludný vzduchem chlazený motor. Spousta věcí se na ní dá udělat v garáži.

Brzdy vzhledem k váze OK. Zatím jsem všechno ubrzdil, i když v Mělníce na náměstí na dlažbě se štěrkem ve spárách jsem ji málem zahodil. Zadní disk je krapet zvlněný, motorka při brždění zadkem skáče. Buď půjde na výměnu nebo zbroušení.

Za sezónu 2021 jsem najel cca 3000 km. Dolil jsem trochu oleje, ale vzhledem ke stáří motorky je to asi OK.

Osvětlení přístrojovky to má za sebou. Nejspíš svítí poslední žárovka. Takže před další sezónou se chystám shodit kapotáž a vyměnit za nové.

Jinak naprosto bez závad. Přes zimu spáchám nějakou údržbu a zkusím ji krapet vyleštit, abych ji vracel v dobrém stavu :) Koupil jsem na to nějaký lešticí pasty, tak uvidíme, jak se zadaří.

Cestování určitě ano. Jen mě po delší cestě bolí kolena, ale nejsem si jistý, zda je to od pozice kolen, anebo jestli má otlačená kolena od chráničů z kalhot.

FZR600R
FZR600R napsal 17.07.23 v 18:45 10b.

Makri
Makri napsal 31.01.22 v 12:10 10b.

OldCrow
OldCrow napsal 29.01.22 v 18:33 10b.

Vypadá hezky!!! Ať slouží a splní očekávání,

aikon1
aikon1 napsal 05.01.22 v 18:47 10b.

Na začátek super volba. 10b.

chevyr
chevyr napsal 05.01.22 v 18:01 10b.

Pěkná super