Yamaha MT-01 (2005)

Vlastník motokuba
Vloženo 23.2.2022
Aktualizováno 23.2.2022

První seznamování

Vloženo: 29.03.2022, Uskutečněno: 29.03.2022, Stav tachometru: 10300 km, Zhlédnuto: 26x

Po prvních desítkách hltání kilometrů s tímto strojem MT (dále už jen MaTes) musím říct, že je to přesně ten stroj co člověku vykouzlí úsměv na Tváři již při samotném nastartování, dlouho mi tento pocit při ježdění chyběl. Ano spoustu motorek je super, skvěle se na nich jezdí a cestuje, ale chybí tam něco z čeho má člověk vysloveně radost.
Abych se vrátil k prvnímu hodnocení, jízda na Matesovi je něco co se nedá s ničím moc porovnat, doposud jsem jezdil na hodně motorkách a asi nejblíž ma mates asi k TL-R, ale tam je to spektrum otáček přece jen větší. Použitelnost motoru od 1-2tis otáček není moc smysluplné, co už začíná být použitelné je tak 2,5 - 4tis ot, kde se mates chová jak je mu to vlastní CHOVÁ SE JAKO NEZBEDNÝ FRACEK, podvozkově pecka, i přes větší váhu se motorka nemusí dvakrát přemlouvat do zatáček, co však beru jako trochu mínus, ale zároveň je to Matesova předost je krouťák a průjezdy kratších zatáček, kde člověk nejede bůhví jakou kudlu, trochu ten fracek zlobí Brzdy z R1 jsou super, sice u předFL modelu jsou jen čtyřpístky a už jsem nejedou četl, že nejsou nic moc, tak nemohu potvrdit, brzdi to super.
Co bych ještě vyzdvihl a to jsou mnohokrát omílané vibrace, ano mates se třepe jak důchodce na vibrační desce, nicméně nahoru je to snesitelné, ale jakmile to zavřete kolem 4 tak jsou ty vibrace ještě větší říct, zdali jsou příjemné říct nemohu, ale je to každopádně zábavné, jelikož to občas krásně střelí do laufu a to můj úsměv na Tváři ještě umocní >
Celkové mé prvotní hodnocení je hodně pozitivní, konečně stroj na kterém mě baví jezdit a jen tak ho někdo nepřehlédne.