BMW R nineT (2015)

Vlastník DT-swiss
Vloženo 13.4.2022
Aktualizováno 16.4.2022

Motor na doživotí, styl a vítr ve vlasech.

Motorka koupena od FIRMA:Martymoto (Říčany) - Motorka s úplnou historií, 100% stav, vše fér, bez jednání o ceně.

Ducati Scrambler 1100: Průběh motoru, výkon, recenze, servis, spolehlivost?, elektronika, subjektivní pocit
Kawasaki Z900RS: Ojetiny byly dražší, nějak zvítězil design bmw a motor i když věřím, že káwa má trumfy.

První dojmy - Velice mě překvapilo, že boxer je tak kultivovaný. Vibrace, klopný moment atd. maximálně na volnoběh. Není to žáden diesel, výkon stoupá krásně lineárně. Hlavní překvapení je, jaký je to sporťák. Ale nenutí mě k tomu.

Motorku bych doporučil pro - Máš rád styl, kvalitu, raritní koncepci - oldschool, bojíš se elektro

Doplňky na motorce - Zvýšení řídítek
Karbonové kryty motoru

Obecně motorka skvěle naplnila očekávání a i předčila.
Byl jsem obeznámen s charakterem podvozku takže tam to je jak se říká: je tuhá, sportovní a nestavitelná (2015). To je určitě kompromis. Jsem drobek (67kg) takže trpím asi víc než průměrný uživatel. Nicméně se stále jedná o kvalitní podvozek, který má dobré vlastnosti. Do budoucna uvažuji o stavitelných střevech.
Hmotnost motorky člověk řeší jen v garáži, krásně se vodí. Skvěle ergonomická nádrž. Mám zvedlé řídítka o 2cm a to je ono.

Moc pěkně se jezdí ve dvou, charakter výšek sedla mi hodně sedí. Nesjíždí na mě.

Je to naháč, takže fouká. Pěkně to člověka brzdí, protože výkon by chtěl letět nebezpečně.

Poruchy? Asi není spolehlivější moto ne? Trošku mi vadí, že servisní interval předepisuje, že každý rok je třeba udělat nějakou drobnost ale skoro vše jde doma. Malá moucha je, že jedničce z neutrálu se tam občas nechce, i řazení bez spojky mi jde na jiných mašinách lépe.

Spotřeba 5,5 na klid, 6 dynamičtěji.

Manuál: koupil jsem si aftermarketový, bmw nemá.

Doporučuji 10/10. Skutečně univerzál naháč.

marafzs600
marafzs600 napsal 21.04.22 v 00:38 10b.

Tenhle ,,čmelák,, se mi taky líbí.

Brukev
Brukev napsal 13.04.22 v 22:27 10b.

Peckovej stroj … jen dotaz … jak je problém s tou Ducati ??

JardaBar
JardaBar napsal 13.04.22 v 20:25 10b.

Moc pěkná stylovka.

Pemik89
Pemik89 napsal 13.04.22 v 15:34 10b.

gratulace k Bmw jedna z nejhezčích motorek na trhu