Jawa 125 Dandy (2006)

Vlastník Mejzlosh
Vloženo 14.8.2022
Aktualizováno 14.8.2022

Tato vlajková loď česko-čínského přátelství mě dovezla z Česka až k čínskejm hranicím, tak asi dobrý..

Yuki Coral 125: Yuki je pro jiný kluky
Aprilia Tuareg Rally 125: Luigi, je to dvoutakt!
Honda XL 125V Varadero: Nésu banka...

První dojmy - První projíďka byla v únoru v mínus 5 takže recenze se smrkla na prostý výčet - Je to motorka? Vypadá to tak. Startuje? Zní to tak. Jede? Po ledu moc ne ale to se snad na jaře změní. Beru..

Motorku bych doporučil pro - Jako první motorka za pár šlupek na ježdění po městě nebo od vesnice k vesnici asi cajk

Doplňky na motorce - Kryty řidítek, usb nabíječka, šutrplech z lopaty, držáky kufrů, kufry od Milánka

Možností je vždycky nepřeberně ale v tomhle případě Dandyna jediným kandidátem v prvním kole. Původní záměr bylo vejít se s obsahem pod 125 abychom mohli jet kámošem Mongol Rally, ze které jsme ale nakonec vycouvali, protože nikdo nás nedokáže trýznit na cestě lépe než my sami a ještě je to zadarmo. (Víc o Mongol rally a naší cestě do střední Asie můžete zkouknout tady:

Celkově jsem na ní nadrandil cca 14000km od tropických 50°C ve stínu po mínus 5 přes noc a nikdy mě nenechala ve štychu.

Do velké míry za to ale může fakt, že předchozí majitel do ní narval motor z Hondy CBR 125 a tím pádem stvořil ultimátního česko-japonského mutanta - Hondy! aneb kdo by tam nechtěl v 80 kopnout šestku a odjet do západu slunce.

Kde se cítí Hondy nejlépe? Těžko říct, ale možná stojí zato zmínit, kde se nejlépe necítí. Rozhodně má výhrady k nadmořské výšce, od 3 kilometrů začíná brblat a nadávát, od 5ti odmítá spolupracovat úplně. Voda je je nepřítel ve všech směrech ať už padající, šplíchající nebo už na zemi padená.

Hodnotit tenhle přízrak z pohledu cestovatele je dost oříšek. Jde na tom cestovat? - rozhodně ano! Pozná vaše zadinka středověk? víc než to! Má to smysl - rozhodně ne! Ale co v dnešní době smysl má? Těžko říct!

wild38
wild38 napsal 21.08.22 v 21:14 10b.

super počtení i pokoukání :D

callowsick
callowsick napsal 21.08.22 v 13:38 10b.

To je mazec!!!

pali3x
pali3x napsal 16.08.22 v 11:53 10b.

Skvelý výkon na podobnej motorke...
"Páči" sa mi, ak poniektorí motorkári tvrdia, že cestovať sa dá len na veľkej motorke typu BMW GS a podobné... Cestovať sa dá na čomkoľvek - potvrdzujú to rôzne cestopisy... Aj tento "kríženec"

Guga
Guga napsal 15.08.22 v 23:01 10b.

No ty jsi živel,, motorka vlastně taky

K167
K167 napsal 14.08.22 v 18:11 10b.

Tys ji pěkně zjezdil!