Moto Guzzi Stelvio 1200 NTX (2016)

Vlastník penous
Vloženo 29.8.2022
Aktualizováno 29.8.2022

Prostě jen upgrade, novější, téměř nejetá od super majitele. Asi jedno z posledních ne-li poslední prodané Stelvio v DE (11/2016) Pojmenována RubyBlue již původním majitelem tak jsem převzal.

První dojmy - Moje druhé Stelvio. První jsem měl skoro 3roky a vyměnil jsem jen proto že se naskytla koupě jednoho z posledních vyrobený a prodaných v EU. Oproti sériovému podvozku pocitově trochu tvrdší a přesnější podvozek. Na první pocit působilo lehčím dojmem při manipulaci což nevím proč :-) Jinak vše jako předešlá 2011.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo chce cestovat občas se rychle povozit, ví co si kupuje (Guzzi 8V).

Doplňky na motorce - Andreani cartridge vidlice, zadní tlumič Wilbers, Mistral koncovka, mlhovky SWmotech, Radguard, Kaoko atd.

Vybral jsem protože si chci Stelvio již nechat co nejdéle to půjde a novější modely jako V85TT mě moc neoslovily.
Aktuálně najeto necelých 1000km na předešlém skoro 20t km.
Pro mne pohodlná motorka. Co se týká servisu tak modely od 2012 motor již s roller zdvihátkami bez problémů. Chce vyřešit věci jako originál mlhovky (vyměnit a instalovat pojstky do přívodů - kdo již řešil ví), řádně promazat hlavní ložisko CARC kyvky a komplet přepákování pak opatrně s kabely ke svíčkám nebo vyměnit za NGK. Citlivá na dobré seřízení (balanc škrtících klapek ) ideálně upravená palivová mapa.
Za mne super zkušenost s mapou od XLRATR což je shodou okolností původní majitel.

Honzus75
Honzus75 napsal 02.11.23 v 10:11 10b.

Tohle je nádhera

alterego
alterego napsal 10.09.22 v 20:36 10b.

abbany
abbany napsal 05.09.22 v 21:02 10b.

mnel jsem ho taky, moc rád na nej vspomínám. zrovna jsem se vrátil z tripu 6500km, který jsem projel na HDPan Amerika, hodne podobná moto Stelviu, trochu silnejší, ale je to charakterovie stejnej kus železa jako Stelvio. Kdyžvyjde nejaká podobná novinkajako bylo Stelvio, tak se určite vracím. Jinak dobrá volba, ať delá radost.

spike-cz
spike-cz napsal 29.08.22 v 18:57 10b.

Petře mám svoje Stelivo moc rád, ale když jsem viděl tohohle kocourka, asi bych neodolal také.
Ať slouží a dělá radost nejen dětičkám

Sedlsson
Sedlsson napsal 29.08.22 v 18:52 10b.

Tak to je chutovka, nádherná kozza.