Honda CRF1100L Africa Twin (2022)

Vlastník Big_Brother
Vloženo 29.1.2023
Aktualizováno 29.1.2023

Přechod z Hondy Africa Twin 1000 na Africa Twin 1100 DCT.

Motorka koupena od FIRMA:Jiří Lhotský - Moto Lhotský (Kynšp

První dojmy - DCT nebyl můj hlavní požadavek. Manuál nebyl v době mého rozhodování o koupi k dostání. Oproti 1000 je pro mne ovladatelnější (užší, snížené sedlo). DCT je opravdu skvělá - do těžších off-roadů se pouštět nehodlám, tak nevýhodu DCT snad nepocítím.

Motorku bych doporučil pro - Cestovní enduro s vyšším podílem off-roadu s odpovídajícími pneu.

Doplňky na motorce - Doinstaloval jsem originální vyhřívané rukojeti, vyšší plexi, horní kufr.

Po koupi jsem najel cca 1500 km a zazimoval jsem ji. Během zimy ji opatřim padacím rámem, dokoupim boční kufry, případně brašny. Prostě připravím na motorkářskou sezónu.
Africa Twin 1100 DCT jsem si vybral z důvodu spokojenosti s mojí předchozí Africou Twin 1000L, kterou jsem koupil novou v roce 2019 a nejezdil s ni cca 17000 km.
Recenze na tuto Africu jsou velice dobré a já mohu jen potvrdit. Výtky k složitosti ovládání nastavení elektronických map jsou asi oprávněné. Už nyní souhlasím, že na začátku sezóny 2023 sednu na motorku opět s manuálem.
To, že Africa Twin 1100 je skvělá v terénu je jasné - viz její recenze. Na silnici to samé a ve městě ve verzi DCT nemá chybu ( tedy když pominu její velikost k proplétání se mezi stojícím auty na semaforech).
Delší trasy mě teprve čekají, takže zkušenosti až pak.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.02.23 v 01:18 10b.

super

dedikzk
dedikzk napsal 01.02.23 v 10:35 10b.

Ať slouží

Fratr
Fratr napsal 31.01.23 v 11:15 10b.

Moc hezká. Z Afriky na Afriku = dobrá volba

Pupi04
Pupi04 napsal 29.01.23 v 17:59 10b.

Parádní
Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu