Royal Enfield Scram 411 (2022)

Vlastník Ivan_ST
Vloženo 26.3.2023
Aktualizováno 21.6.2023

Je to moja najmenšia z veľkých motoriek aké som mal po Pionierovi. A to som mal zopár moto. Od 650ccm do 1200ccm - endurá BMW, Honda, KTM, Suzuki, Moto Guzzi.

Motorka koupena od styx_ruzomberok (Ružomberok) - kúpená v Styx Nitra

První dojmy - Najpozitívnejší dojem - motor nemá rušivé vybrácie jednovalca, dobrá jazdná pozícia, dobré sedlo. Motor je samozrejme slabší, ale príjemný. Max rýchlosť som neskúšal, nakoľko má málo km, typujem cca 120-125 km/hod. Radosť z jazdy je rovnaká ako na akejkoľvek moto. Moto je jednoduché netreba mať obavy z položenia na zem ... Vyzerá presne tak, ako si predstavujem klasickú univerzálnu motorku.

Motorku bych doporučil pro - Pre každého kto hľadá radosť z klasickej motorky, bez ohľadu na výkon. A bez obmedzení cesta necesta ...

Doplňky na motorce - Hneď som začal rozmýšlať nad nejakými bočnými brašnami, pretože veľké hliníkové kufre sa na takto malú motorku podľa mňa nehodia. Vytipoval som si primeranú veľkosť, 2x15l od PACK N GO. Rám som vyrobil na mieru. Doteraz som mal len brašnu GIVI na sedlo spolujazdca, na drobné veci stačí. Plexi je GIWI iniverzál, s uchytením na RE scram.

Kúpil som ju v STYX Nitra na konci októbra 2022. Bola to v roku 2022 už moja 2 nová motorka. Nová HONDA CB500X r. 22 nenaplnila moje ambície mimo cesty. Inak bola OK. Predvádzacia jazda bola na Himalayanovi ktorý má ten istý motor ako SCRAM. Dojem z motora OK, nevibruje. HIMALAYAN je trochu neohrabaný, ale nezmar. Moje dojmy zo SCRAMu sú pozitívne, teraz mám cca 350km. Dnes som bol na chalupe cca 3km cez lesnú cestu kde sa ťaží a zváža drevo. Na väčších strojoch som tu mal rešpekt. Pár krát som tu aj na ťažších strojoch bol ale v prudších stúpaniach na lúke pri vybehnutí z kolaje do trávy mi podšmyklo zadné koleso ... Ľahla Afrika aj KTM, nič sa nestalo, len to boli ťažšie stroje a horšie sa zdvíhali ... SCRAM vybehol v pohode, bez stresu. Mierne výhrady mám ku krátkym servisným intervalom, RE SCRAM napr. po 500km 1.nastavenie ventilov ... Spracovanie zvarov strašné . Ale to je RE .

Vlnič
Vlnič napsal 03.04.23 v 16:53 10b.

Hutný bajk!
A jak píšeš, sváry jsou na tom asi jako na moji Yamaze SR 500 z roku 1983
Ale stejně ho chci

Zxrman
Zxrman napsal 02.04.23 v 17:46 10b.

Paráda. Ať dělá jen radost z ježdění :)

pali3x
pali3x napsal 27.03.23 v 10:29 10b.

Veľmi pekná a zaujímavá motorka
Otázka:
Motorky boli kupované v uvedenom poradí = "BMW F650GS r.2005, suzuki V strom, MOTO guzzi stelvio 1200 r.2010, honda africa TWIN r.1998" ?
To znamená stúpajúca "výkonová" krivka a potom klesajúca? (v zmysle - nepotrebujem toľko výkonu )
Hlavne všetky šťastné kilometre

Fyro
Fyro napsal 27.03.23 v 09:45 10b.

twingo493
twingo493 napsal 26.03.23 v 20:55 10b.

Super nenarocne vozitko co by malo vydrzat aj drsnejsie cesty. Aka najvyssia cestovna dlhodoba rychlost je na tom mozna ?