KTM 1290 Super Adventure (2021)

Vlastník krčka
Vloženo 14.8.2023
Aktualizováno 14.8.2023

Je to bestie s perfektně odladěným podvozkem, který umí hodně odpustit a pomůže překonat dlouhé trasy.

Triumph Tiger 1200: vyšší hmotnost
Ducati Multistrada 1260S: nízká nabídka prodávaných moto + vyšší cena

První dojmy - Velmi kultivovaný jízdní projev. Za začátku jsem si nějak nerozumněl s quickshiftrem ale už jsme se pochopili. Výkon je znatelný ale přesto se umí chovat velmi seriózně :)

Nakonec jsem vybral KTM. Rozhodla cena, nabídka a vesměs velmi kladné recenze od těch co tento stroj mají.

Asi měsíc po koupi, jsem jel Itálii. 1100 Km po dálnicích s kuframa ve velmi svižném tempu na zátah - když jsem dojel na místo, nebyl jsem vůbec rozsekanej. Celou cestu jako v peřince. Na dlouhé cesty je to tedy pro mě ideál. Používám ji i po městě a nemám žádnou výtku, snad jen moje kratší nohy jsou menší problém občas při manévrování na místě ale snižovat ji nehodlám :)

Servis: Při koupi měla najeto asi 11000 km a měla povolený krk - dotaženo a zatím se neozvala vůle.

Negativa: Moto dost zkresluje rychlost, tedy jedu, jedu...blíží se zatáčka, kouknu na rychlost a nechápu že jedu tak rychle. Takže prakticky před každou zatáčkou ,,krizové brždění". Prostě vůbec necítíš tu rychlost a moto chce pořád zrychlovat.

Brukev
Brukev napsal 14.08.23 v 21:21 10b.

10b .. jak jinak