BMW R 1200 GS Adventure (2014)

Vlastník BETTER
Vloženo 18.9.2023
Aktualizováno 18.9.2023

Pohodová cestovní klasika… Sice je vidět na každém rohu, ale nějaký důvod to asi má.

Motorka koupena od AD Moto - 7 motorka od Davida a vždy velká spokojenost.

První dojmy - Původně nebyla vůbec v plánu. Záměr byl jiný. Nejdříve jsem si ji jen prohlédl, pak se svezl, no a nakonec si ji odvezl. Myslím že to byla dobrá volba a hned se stal miláčkem a členem rodiny.

Motorku bych doporučil pro - Každý ať si zkusí co mu vyhovuje. Každopádně skrze váhu a výšku doporučuji někomu, kdo dosáhne na zem a není jak pírko.

Doplňky na motorce - Remus výfuk a kufry BMW

Chtěl jsem vyměnit svou Hondu CB 1100 EX a Triumph Tiger 1200XR za novější motorku s menším nájezdem. Říkal jsem si 2 motorky neujezdím a chtělo to změnu. Zvažoval jsem ze bych pořídil Triumph Scrambler 1200 nebo Bonneville T120. No člověk míní a Bůh mění. Nakonec jsem dojel domů na tomto krasavcovi. Byla to vše takova náhoda, ale vůbec nelituji a pořád motorku obdivuji a mám z ni radost. Po projizdce jsem se do ni zamiloval. Má z ni radost celá rodina. Hlavně děti které na ni pořád vysedavaji.
Líbí se mi podvozek jak žehlí nerovnosti. Brzdy se krásně dávkují. Ovládání je intuitivní a vše na tom šlape jak má. Ten zvuk s tím Remusem je okouzlující a sada originál kufrů se také hodí a udělala radost. Navíc pár lidí kolem mají také BMW tak alespoň k nim zapadnu. Když bych to za sebe měl srovnat s Triumphem. BMW má lepší podvozek, Triumph zase motor, BMW lepší brzdy, na Triumphu se mi lépe hledal neutrál, BMW větší nádrž a nižší spotřeba, Triumph menší vibrace, BMW lepší posez, Triumph není na každém rohu vidět. Ovládání infotejmentu bylo celkem na Triumphu složité což BMW má lépe vychytané. Každá motorka má své pro a proti. Obě to jsou kvalitní motorky. Zajímavé je rozložení váhy. Jelikož má BMW jinak těžiště tak ikdyž je o cca 8 kg těžší tak pocitově mi přijde lehčí k manipulaci než Triumph. Doufám že mi Bawor dlouho bude sloužit bez problému a zaziju s ním spousty krásných výletů a nějaké to dobrodružství.

mim1
mim1 napsal 21.09.23 v 10:12 10b.

Moc pěkná
Jj, GS umí udělat dost radosti!