Ducati Streetfighter 1098/s (2009)

Vlastník Marty93
Vloženo 5.4.2024
Aktualizováno 7.4.2024

Motorku už několik let nemám, ale přidám si ji sem, ať je moje motoportfólio kompletní.

První dojmy - První dojmy co si pamatuju, za první zatáčkou mi zdechla a kolemjedoucí cyklista utrousil,"kup si rači kolo". Ač mě stroj nikdy nepřestal bavit, možná kdybych ho poslechl, ušetřil bych pár nervů ale přišel o asi dvouleté soužití se Streetem.

Vybral jsem si ji, protože si vybrala mě. Když jsem ji uviděl na prodejně jak zářila mezi ostatními šedivími stroji a tak jsem k ní hned musel jít.
Dělala mi radost vždycky když jsem k ní přišel, když jsem na ni sedl, otočil klíčkem, když jsem se pokoušel nastartovat, když nakonec chytla.. :)

Byla to moje první zkušenost s dvouválcem a časem - až jsem se naučil rozjíždět bez chcípání - jsem tomu přišel dost na chuť. Zaprvé návykový zátah a zadruhé zvuk. Například díky tomu zvuku se mi s ní jezdilo na okruhu mnohem lépe, než s japonským čtyřválcem. Když to podemnou tolik nekvičí, můžu se líp soustředit na výjezdech na to co cítím pod zadkem a v ruce. Není tam tak silný zvukový vjem, a to mi vyhovovalo. Navíc v celém pásmu podobný krouťák - předvídatelné. Čas jsem měl btw stejný nebo ochlup lepší než s gsx-r 750.. a to suza jela víc!

Po okreskách se mi s ní jezdilo nejlíp na kochačku těch 70-80... Kdyby to mělo aspoň trochu pohodlné sedlo, jakože nemělo, tak bych si to užíval ještě víc.

Po zjištění že je stočená (jaké překvapení - dovoz z I ) jsem ji poslal dál (dalšího majitele jsem na to upozornil ;) ). Měla i nějakou jinou řídící jednotku kvůli které to blbě startovalo. Ale umím si představit jí mít zase v garáži.. teda nějaký lepší kus. Celkem srdcovka.

PSanec
PSanec napsal 07.04.24 v 10:00 10b.

Čest její památce.