renocar_zari

Honda Forza 125 (2023)

Vlastník Brabyl
Vloženo 28.5.2024
Aktualizováno 29.5.2024

Moje první motorka ( dobře skůtr ) . Jezdí velmi pěkně, ale nemohu porovnávat.

První dojmy - První jízda - únor - 8-14 stupňů. Oblečení nic moc a 256km. Dva dny jsem se rozehříval,ale byla v garáži a to mě hřálo. Nemůžu nijak srovnávat, ale jsem z jízdy na tomhle stroji naprosto unešenej. Do práce to mm 36km a jezdím denně. Proč jsem to neudělal už dřív ...

Průměrná spotřeba - 1.52 l/100km

Výběr padl na tento model hned z několika důvodů. Ve své třídě je jedna z největších a je více vidět. Díky své velikosti si při jízdě připadám jistěji i ve 100km/h. Stejně na okrskách ryhleji nejezdím.
Další veliké plus vidím ve spotřebě, která je kolem 2,2l/100. Při jízdě a vytaženém plexi až nahoru se dá pěkně schovat a při mírném dešti člověk nemokne tak moc.
Myslím že komentovat akceleraci na téhle kubatůře asi moc smysl nemá, ale kdejakej dědula ve fábii nestíhá :). Brzdí taky moc pěkně a v zatáčkách sedí dobře.
Co se týče prostoru na věci, tak podsedlovka je veliká díra na dvě helmy a to mi scela na denní jízdy postačuje. Mám model bez kufrů, ale už o něm trochu uvažuju, na delší cesty.

Myshoid
Myshoid napsal 06.08.24 v 06:05 8b.

Krásná barvička, hned po té jejich vínové druhá nejvíce. Jinak dle mého byla chyba nepořídit si kufr hned od začátku, jednak je pěkně skůtřík barevně sladěn, velké plus je bezklíčkové otevírání a Forzička pak vypadá tak nějak kompletněji navíc k těm pár set litrům prostoru po sedlem se vždy hodí nějaký ten hektolitr pro bagáž navíc ? Osobně jsem si ze začátku ten kufr také nepořídil a dneska toho lituji, nemohl jsem potom sehnat v mé barvě (černý klavírní lesk) tak jsem musel jít jinou cestou.
Každopádně ať dělá radost, po přesedlání ze starého neznačkového stroje na Forzičku nemohu sundat úsměv z tváře a doufám že to máte stejně?

PYTEL1
PYTEL1 napsal 29.05.24 v 15:37 10b.