Ducati 848 EVO (2012)

Vlastník MirekTNT
Vloženo 2.6.2024
Aktualizováno 2.6.2024

Přišel čas obměnit techniku na okruh a zároveň jsem dostal solidní nabídku, nešlo se nedohodnout.

Motorka koupena od Moto Ufo Jaroměř - spokojen, rychlá domluva

První dojmy - První dojem : co to má být ? 848 se mi zdála zoufale pomalá v Brně, vůbec nechtěla vyjíždět ze zatáčky tak jako moje 916 SP. V boxu jsem ale zjistil, že jsem vyrovnal hned v první jízdě svoje maximum na 916 SP, takže nakonec vše ok.

Motorku bych doporučil pro - 848 je pro každého, kdo má rád Ducati a nechce utrácet za plnotučnou motorku.

Doplňky na motorce - Dopředu jsem dal cartridge Ohlins, dozadu šlo TTX a Robert Papežík mi namontoval suchou spojku, takže jsem zase chrastil.

Po sezóně na okruhu s Ducati 916 SP jsem se jen vyměnil stroj z muzea ( 916 SP byla vyrobena v roce 1996 ) za novější. Robert Papežík byl taky rád, na 916 už docházely náhradní díly.

Nejdřív jsem měl pocit že 848 vůbec nejede, byla taková utlumená, přeci jen 916 má objem a když na výjezdu máte aspoň 7000 otáček, je rychlá. Nakonec se ukázalo, že skutečnou rychlost jen maskuje lepším podvozkem a celkově modernější konstrukcí.

Nemusím mít motorku celou červenou i když je to Ducati, přijde mi to nuda, takže vždy volím něco jiného, v tomto případě variaci italské trikolóry. A ano, Robert Papežík měl z těch barev bolehlav.

callowsick
callowsick napsal 02.06.24 v 17:34 10b.