renocar_zari

Yuki SE 125 (2024)

Vlastník fantomasbike
Vloženo 30.6.2024
Aktualizováno 30.6.2024

Yuki 125i SE. Koupená nová ve Vyškově. Napsal bych že je to malé endurko. Ale jen obsahem.

Motorka koupena od FIRMA:PRO+MOTO (Vyškov-Město) - Když se rozhodnu si něco koupit tak to chci potom hned. Tady ji měli skladem. Do dvou dnů jsem si ji odvezl. Převozové značky samozřejmostí.

První dojmy - První dojem byl zvláštní. Je hodně vysoká. Měřím 175 cm. Tak po špičkách. První jízda byla vlastně domů z Vyškova. Tak jsem si zvykal. Motor v pohodě. Byl ještě syrový a tak žádné závody. Dostal jsem se do kolony. Nemohl jsem ji předjet, protože za mnou jel kamarád se všemy doklady. Bylo to celkem nepříjemné k té výšce.

Yukinu už jsem měl. A to 200 Cross. Dostala se ke mě celkem náhodou. Měl jsem v tu dobu Yamahu XTZ 750 Tenere. Ale hodně mě bavila. Chtěl jsem něco na pojíždky po okolí. Nakonec jsem na ní blbl i po lese a polních cestách. No litoval jsem že jsem ji dal pryč. No a teď sedlám BMW GS 800 f a rozhodl jsem že si zase koupím nějakou malorážku. Nechtěl jsem skůtra. I když má výhodu úložného prostoru pod sedlem ale mimo cestu se s ním nepodíváš. Koukal jsem inzeráty. A tak nějak se mi nechtělo do ojeté.
Jak jsem psal v prvních dojmech je hodně vysoká. Trochu škoda. Nevím kolik teď měří 16 letí kluci a holky ale na naučení a první motorku celkem hendikep.
Samotná jízda je celkem dobrá. Slušně řadí a jsem rád že je tam ukazatel zařazené rychlosti. S tím šestkvaltem bych byl asi trochu zmatený. Protože na šestku se dá klidně jet i padesát. Brzdy jsou všelijaké. Hlavně přední. Je tvrdá a špatně se dávkuje. Uvidíme jak se to trochu zajede. ABS nejde vypnout. Trochu škoda.

Návod k použití je vlastně skoro k ničemu. Fotky jsou úplně z jiných motorek. Takže seřízení zadního tlumiče se musíte naučit samy. Ono na tom nic není ale trochu práce si s ním měly dát. Je to přeci jenom motorka pro začínající motorkáře.

No abych zase moc nekafral. Jezdí se na ní dobře. Díky 6 rychlostem jede celkem v pohodě a kopce nijak dramaticky nezpomalují. Display je čitelný. Je tam jeden trip a stopky. Nevím co bych si stopoval .

Čeká mě první servis. Po 500 km. Rozhoduji se jestli obětuji záruku a budu si to dělat sám. Nejde mi ani tak o peníze jak o čas.

Targus
Targus napsal 07.07.24 v 07:57 10b.

Na lítačku okolo baráku dobrá volba.
Zvlášť v Želechovicích!

pernik92
pernik92 napsal 30.06.24 v 11:44

Xixao - hlavně ať dělá radost a jsem zvědavý kolik na ní najedeš
Brzy za tebou zajedu a mrknu se na ni.