Yamaha XJ 600 (2000)

Vlastník YBR
Vloženo 10.6.2009
Aktualizováno 24.8.2011

Tak se to YBR trochu nafouklo a prejmenovalo...chtel jsem silnejsi ale myslim ze tohle bude zatim bohate stacit...

XJ600S Diversion RJ01 tak zni cely nazev. 45KW napsano na 25KW. Zatim moc zkusenosti neni mam najeto asi 200 KM. Chtel jsem neco cestovnejsiho a pokud mozno zas Yamahu...Na Fazeru jsem uznal ze by to bylo pro me asi zbytecne moc a XJ jede krasne od spoda a to me vyhovuje. Dalsi info dodam az budou zkusenosti. Zatim vim ze kdyz jedu na 6tku 100 tak si to tak krasne pobrblava a nemusim to honit v otackach. Vsimnul jsem si vybraci okolo 4000 ot. ale nic hroznyho a jak koukam rikaj to skoro vsichni s XJckem.

Aktualizace : Tak najeto uz mam 1500km neni to sice moc.ale myslim ze na maly zhodnoceni to stači. Vykon neni nijak zavratnej ale na pohodovy jezdeni to bohate staci a kdyz chci umi me to i svizne povozit. Prevodovka je skvela urcite lepsi nez na YBR kazdej kvalt ma svuj smysl. Zadna rychlost nechybi ani neprebejva. Nejradsi jezdim po okreskach na 5tku 80 az 100 (4000 - 5000 ot) na rychlejsich silnicich 90 az 120 na ty stejny otacky a na 6. Motor se pak krasne vytaci i do tech 8000ot. Ale 4000 az 6000 to si libuje. Vyhybam se vybracim okolo 4 000 spis pod nima. Ve meste se pak da vpohode jezdit na nizsi kvalty okolo 3000 ot. Jediny na co si porad nemuzu zvyknout je hmotnost...uz jsem ji jednou oprel o zed doma.teda je jenom odreny zavazicko a zrcatko...ale stve me to i tak. Co se tyce posezu tak si nemuzu stezovat.do 100 muzu jet vpohode narovnanej a dal uz se jen mirne pokrcit a pred vetrem se krasne schovam. A spotreba? no i ve dvou s kuframa se da vpohode jezdit do 5L solo pak jezdim i sviznou jizdou za 4,5L. Jinak maximalku jsem moc nehrotil...ale na jedny rovince jsem si to zkusil a vim ze 180 to da. Mozna i vic ale nemam za potrebi to zkouset. Koupil jsem si pohodovej cestovni stroj...ne silnici.

A dalsi sny? Do 21 si ji urcite necham protoze ma papiry na 25KW. Pak ji poslu dal. V 18 je to idealni uz jenom kvuli tomu technicaku tak proc to drzet doma kdyz uz to nebudu potrebovat. Dalsi stroj jeste sice nevim. Ale nebranil bych se XJ6s jakozto nastupce moji staricke. Laka me TDM ale bojim se ty mohutnosti a hmotnosti. A kdyz k jiny znacce tak asi Bavora F800S. Ale i V - Strom me laka. Jedno vim jiste. Zase neco na cesty.

Prodej
V Březnu 2011 jsem XJ prodal. Kamarad mel zajem tak slo driv nez ve 21 jak jsem pocital. Zaverem bych to shrnul. Na XJ budu dobre vzpominat. Moje 1. Tezka motorka a 1. 4valec. Doporucil bych to na prestup ze 125, na klidnejsi zacatky nebo pro nekoho kdo si lecos udela sam a ma rad klidnejsi tempo. Me osobne ten vykon stacil bohate. Moje tempo byvalo klidne. 80 az 140 km/h - odvdecila se ale spotrebou 4 az 4,8 litru. Celkove udrzba nebyla moc narocna a kdo je sikovnej do servisu moc nemusi. Tak díky XJ. Doufam ze na 4V se dlouho nevratim, ale celkove dobry pocit. Doma uz mam neco jineho...a mozna prekvapeni...tak to ale v jinem profilu :p.

Jaedy
Jaedy napsal 11.03.13 v 23:51 10b.

Moc hezká mašinka

Ales600
Ales600 napsal 06.12.10 v 13:48

Pěkné XJ ať slouží a letí 10b

dragonelle
dragonelle napsal 07.04.10 v 20:44

super dávám za 10b...moc pěkné máš to hezky rozepsaný,fakt se mi to mooc líbí spoustu pohodových km a šťastné návraty

bosik
bosik napsal 02.04.10 v 06:55

Covece mas to dost hezky napsany, at slouzi do alejuja

v.l.a.d.e.k
v.l.a.d.e.k napsal 28.02.10 v 20:53

S XJ si dobře vybral, krajane . V dané kategorii jednoduchá, spolehlivá motorka s nadčasovým designem a nízkými provozními náklady V Stroma si můžeš přijet zkusit osedlat ke mně A TDM pořídil na podzim další krajan (Roman ST1), mrkni se do profilu. TDM budí dojem mohutné motorky, ale oproti Stromovi je rozměrově střízlivější, takže z TDM bych obavu neměl