Aprilia Tuono 1000R (2007)

Vlastník nazram
Vloženo 19.12.2009
Aktualizováno 30.3.2020

Krásná a divoká italská motorka.R.v.07,102 kw,černá,najeto 24500tkm,nebouraná.Koupená v ČR,já druhý majitel.

Motorka koupena od FIRMA:DMOTO (Popůvky) - Byla koupena v DMOTO BRNO, ale jen jako zprostředkovatel. Porovozovatel byl někdo iný, ale kupoval zde noveho hypermotárda, tak jejich cestou bylo nabídnuto tohle Tuono. Takže super.

První dojmy - Skvěle svezení i na cestování.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil již pro trochu vyježděného jezdce. Pro mně V2 byla hravá velice pohodová motorka jak na jízdu kolem komína, tak i na cestování.

Doplňky na motorce - Boční plasty,přední a zadní blatník v karbonu,titax páčky,rizoma nádobky,vyšší plexi,laďáky RP,padací hříbky na rámu a v přední ose kola, proužky v italské trikolóře.

Vzhledem k tomu,že se již celou sezónu 2009 "vyhýbám" srazům a spíše jezdím s kámošama na vyjížďky a taky víc cestujem než dříve.A je to paráda.Teď se uvidí jaké to bude s novým strojem.Svezení je "BOŽÍ".Jen asi pohodlí spolujezdce je poněkud horší.Ovladatelnost je skvělá a brzdy taky.Kromě teda té zadní.Kterou naštěstí používám jen v nejnutnějších případech.Zatím mám s ní najeto 3500 tkm a max. spokojenost.Uvidíme co mě s ní ještě čeká a nemine.
No na pohled italská kráska.Svezení jen kousek,takže zbytek si vychutnám nejspíš až na jaře. Ale jede a táhne nádherně. Hlavně to chce hlavou a ne rukou.Takže více až příště po nějaké té zkušenosti.Fotky zatím nic moc.Až bude lepší příležitost budou snad pěknější.
Tak už mám 12 tkm a pohoda,nemůžu si ztěžovat.Byli jsme v Itálii,Švýcarsku,Rakousku a pak ještě Chorvatsko.Na cestování a delší cesty nemůžu říct křivého slova.Uvidíme co bude ještě po zbytek sezóny.
Takže proběhla ještě nějaká dovolená po ČR Čes.Budějovice, Lipno, Orlík, Nechranice, Rokytnice n. Jizerou.A byla to paráda.Co se týka motky, šlape jak hodinky bez jakékoliv závady. Už se blížím k 17 tkm za letošní sezónu. Už jen asi zase sada gum,řetězovka,olej a může začít další sezóna.Snad ještě bude prostor letos na nějaký ten kilometr.
Nějaký ten kilometr ještě přibyl než se zazimovalo a hranici 17tkm jsem přeci jen pokořil.Přes zimu se udělala údržba jako olej,filtry,řetěz.sada,olej v tlumičích.
Letošní sezóna byla přeci jen slabší co se týká najetých km,ale jinak opět bezproblémová.Na tachometru je již celkem něco přes 47tkm a můžu říct,že bez jakékoliv závady.Takže opět jen klasická údržba a navíc jen ventily.
Motorka šlape opravdu jak hodinky a nmám co bych jí vyčetl.Pořád je z ní respekt a ten asi ani nepomine.Můžu jen doporučit.Kdo se na ní svezl z kámošů,tak byli nadšení ovladatelností a kam chtěli tam prostě jela.K zadní brzdě nemá vůbec cenu co dodávat,to už snad úplně všichni ví.A co dělá nad 7 tisíc otáček si musí každý vyzkoušet sám na vlastní kůži.Ale je to moooc pěkný zážitek.Tak zas příště!!!
Motorka jej již sice prodaná, ale aspoň kousek doplním. Najezdil jsem s ní a to převážně cestováním ja dalších cca 52 tkm. Takže při prodeji měla nějakých 76 tkm. Cestování bylo pohodové a to jak sám, tak i ve dvou. Odjeto Rumunsko, Francie, CHorvatsko. Udělal jsem si za pomocí ostatních konstrukci na zadní kufr a boční brašny. Na kufr ještě malý kovový nosič. Takže když jsem vyrážel do Francie ve dvou, vezl jsem tankvak, dvě plné brašny, kufr a na kufru tašku se spacáky a stanem. A ano, byla váha poznat, ale nic s čím by si výkonný motor neporadil. Za celou dobu jsem měl pouze dva problémy a to s alternátorem. 2x jsem ho nechal převinout a jednou regulátor. A to poprvé asi v 52 tkm a po druhé asi v 58 tkc. Následných dalších 8 tkm bez problémů.

context
context napsal 30.10.17 v 18:29 10b.

Parádní mašina přeji hodně km v sedle a hlavně bez nehod a krátkou zimu

freestr1
freestr1 napsal 05.07.13 v 15:13 10b.

Krasnej Dvouval jasnych 10 b. A preju hodne ujetejch km

Tomas_
Tomas_ napsal 27.11.11 v 20:17

Pěkná za 10b. Díky za odpověď

Qbi-C
Qbi-C napsal 21.01.11 v 16:07

moc pekne udelana - v podstate az na absenci ohlins vidli temer faktorka, mnam ;) at slouzi (10b samozrejme)

DRAK5262
DRAK5262 napsal 05.11.10 v 14:30

Motorka moc pěkná,majitel je v pohodě až na občasný reset mozku.