Jawa 50/585 Mosquito (1995)

Vlastník Wan
Vloženo 4.6.2010
Aktualizováno 4.6.2010

Po dlouhých, zhruba 25 letech zase v jedné stopě díky "komárovi"

Kdybych neměnil zaměstnání z důvodu zrušení provozu kde jsem pracoval a nezačal dojíždět do nové práce,asi bych se k motorkám ani nevrátil a vlastně si možná raději neuvědomoval,že mi něco moc chybí. On ten malý plamínek té závislosti k motorkám tam někde uvnitř byl a čekal až bude mít proč se rozhořet a to taky v okamžiku kdy jsem řešil dojíždění do práce udělal a pěkně zaplál.A proč jezdit autem když je taky hezky a s "větrem" ve vlasech je to tak fajn.Ale co vybrat?Je fakt,že po takové době co jsem naposledy jezdil jsem měl jisté obavy z návratu k jedné stopě a chtěl hlavně něco, co mě doveze tam a i zpět.Původně jsem uvažoval o Simsnu ale pak objevil v inzerátech Mosqita 585 a bylo vybráno.Jel jsem si pro něj 14.4.2008. do Liberce a za 8tis.byl můj.Kupoval jsem novou aku,zadní kufr a během 2.let co jsem ho provozoval jsem měl akorát utržené lanko plynu,jinak absolutně bezproblémové moto.Přední kotoučová brzda Brembo,Slovinský motor Thomos / 5 kvalt,točilo to nějakých 6tis,jelo do 80km/hod,na dojíždění za prací supr a spotřeba do 3 litrů. Dušička ale chtěla po 2.letech už větší stádo pod sebou a tak šel Komár 27.1.2010. k novému majiteli.To už ale stála v garáži CB 500 a začal se psát nový příběh.

lukš.
lukš. napsal 02.09.10 v 21:18

Tohle je mašinka Na tom tě chci vidět za mě 10B.