Honda CBR 600F (2006)

Vlastník Hajtra
Vloženo 27.7.2010
Aktualizováno 9.1.2013

Je to Honda která se zatím jeví jako spolehlivá...

První dojmy - Ničím nezáludná motorka, kam se člověk podívá a motorku nasměruje tam to jede. Motor má síly tak akorát, se spolujezdcem už to chce časteji podřazovat, při potřebě rychle předjet.

Tak s Hondou už proběhlo pár kilometrů (4000 km) tak jsem se rozhodl o této tuctové motorce něco málo napsat z mých postřehů. Motor bych přirovnal spíš k charakteristice elektrického motoru protože právě takový je jeho průběh. Ničím velice nepřekvápí. Do 5 tis. ot. je to klidné tempo do 100 km/h a spotřeba těsně pod 5 litrů. Svižnější jízda kdy už je trochu sranda je do 8tis. ot. tam je narust výkonu znát a motorka se dere hezky do předu. při tomto stylu jsme na 5,3L na 100 kilásku. Nad 8tis. ot. už chytá dech a táha hezky za ruce až skoro do omezovače ale nejlepší je řadit v 13tis.ot. kdy má motor maximální výkon. Tímto tempem jsme někde kolem 7-9L na 100, ale takhle jezdit v provozu moc nejde...

Cestování je na eFku velice příjemnou záležitostí jak v jendom tak ve dvou po 400 km mě nebole nic na jeden zátah, jde vidět že je to cestovně sporotvní motorka. S kvalitním obutím ( dunlop roadsmart) se dá slušně divočit ale zároveň nemizí před očima. Dřív než guma to vzdá jezdec. Velice dobrá pneu a žádnou jinou bych nedoporučil tak jako tuhle. Vydž a kvalita super!!! Moderním šestistovkám stíhá zcela bez problemů ten výkonový rozdíl tam sice je, ale až tak to poznat nejde a se zkušeným jezdcem na Fku vám skoro nikdo neujede.

Maximální rychlost na jednotlivé stupně:
1 - 117 km/h
2 - 164 km/h
3 - 207 km/h
4 - 234 km/h
5 - 250+ km/h
6 - 250++ km/h

Celková průměrná spotřeba se mi ustálila někde na 5,5 Litrech Naturálu pětadevadesát a olej zatím nežere.
Jediným doplňkem na Fku je Výfuk akrapovič, který krásně vypadá, kurevsky moc stojí a zvuk do 5tis. ot. dobrý, ale pak už normálka uječený 4 vál ničím vyjmečný. Za ty prachy bych si ho nekoupil ale když už tam byl tak je mi to jedno.

JanaFMX
JanaFMX napsal 25.05.14 v 20:15 10b.

Ahoj!četla jsem tvoji diskuzi ohledně seřízení ventilů před dovolenou, mám teď sice menší ale podobné dilema jak jsi dopadl?a kam jezdiš na ty super zatáčky?Jinak super řidičovo umění:)10b

Hopkins
Hopkins napsal 22.05.13 v 00:14 10b.

pavčacbr
pavčacbr napsal 09.01.13 v 18:57 10b.

Jasných 10b za umění řidiče

.martin.sv.
.martin.sv. napsal 07.11.12 v 16:23

takovou motorku bych si taky přál

Duno1
Duno1 napsal 29.09.12 v 23:05

Roadsmart je viac turisticka guma, ja som obul teraz sportmax a uz sa neviem dockat, kedy ju vyskusam v naklonoch. Inak pekna moto a akrap, to musi pekne hrat. A tie tvoje naklony, klobuk dolu