Yamaha XJ 600 (1998)

Vlastník kefi
Vloženo 21.11.2010
Aktualizováno 23.9.2011

Nádherná holčička od Yamahy. Vzadu 2 pěkné píšťaly, ze kterých se line krásný zvuk. Pohodlný posez a krásný průběh výkonu. To je moje Sofie.

Původně jsem koukal spíše po motorkách typu ER5, GPZ500 a podobně, ale když jsem zahlédl tuhle kočičku za přijatelnou cenu, tak jsem na pětistovky zapomněl a hned hledal první autobus, co mě zaveze skoro přes celou republiku. Nakonec mi bratr pomohl s tím, že jsem dojel do prahy, pro motorku jsem jel s ním a vzali jsme ji na vozík.\r
První dojmy byly ani ty další nebyly špatné. Krásně nastartovala (po zvyku na Dandy jsem to neznal). Když jsem nasedl, tak mi ani nepřipadala, že má 213 kilogramů, to jsem poznal až jak jsem ji tlačil přes nějaký hrb. Jednička si pěkně cvakla, spojka zabrala a já se radostí mohl rozplakat. Nádherný zvuk, výkon na mé ježdění perfektní a to pohodlí je nezaměnitelné.\r
Když mi Martin na sv.Martina místo bílého koně přivezl na vozíku mou kočku a vyřídil jsem papíry, tak jsme začali s výlety. Bohužel jsem stihl jen dva, ale najeto mám asi 320 kilometrů. Motor si libuje do 6 000 ot/min. Vytáčení nemá smysl, táhne to ve vysokých stejně jako v nižších a zbytečně by se zvedala spotřeba. Hodinové sezení v gauči mě moc nebaví, ale v sedle Sofie chci zkusit i mnohem více. do 110 km/h vítr vůbec nevnímám, pak už se láme přes kapotáž, ale není to nic zlého (spíše aspoň vím, že jedu). Do 140 km/h motor táhne krásně, víc jsem na tachometru neviděl ale není to tím, že by tolik nejela! Světlo ve tmě na okrscích, kde nejsou čáry na silnici moc nepomáhá, ale do 90 ti km/h se dá jezdit v pohodě. Jízda ve dvou v kopcích jde sice poznat, ale jede to krásně, dá se pěkně manévrovat i předjíždět. Co se týče rámu, tak u něj jsem žádnou vadu v Buchlácích nenašel, pouze podvozek není sportovní, ale tohle není sportovní motorka a na výlety je perfektní.\r
Co se týče spotřeby, tak není na co si stěžovat. Od posledního tankování mám najeto 280 kilometrů, část v Buchlácích a větší část ve dvou v kopcích a ještě to po mě nechce rezervu, čemuž se hodně divím.\r
\r
To je na začátek asi tak vše, tak všem motorkářům přeji krátkou zimu a v příští sezoně spoustu příjemně strávených kilometrů v sedlech svých miláčků :)

Aneta-Jarous
Aneta-Jarous napsal 25.05.12 v 19:02

pěkné moc za 10 b

Temelínek
Temelínek napsal 15.06.11 v 08:26

pěkná, spolehlivá, pohodová, prostě XJ , at ti slouží jak má a dělá jen radost , občas mi ta moje chybí-hlavně ten zvouček-ten se nedá zapomenout

Fugas_
Fugas_ napsal 21.04.11 v 21:25

hezka! s tou svou sem taky spokojenej je to dobra motka tak at jezdi

NoFate
NoFate napsal 12.04.11 v 19:56