MZ ETZ 251 (1990)

Vlastník biker243
Vloženo 5.9.2011
Aktualizováno 8.3.2012

udělal jsem si radost a pořídil dálší přírůstek do rodiny MZ , jako vždy , samozřejmě nepojízdná , ale celkem origo stav

Léto pomalu končí a já už začínal přemýšlet , co budu vyvádět přes zimu . Dnes (5.9.2011) už nad tím mám jasno . Dostala se ke mně celkem slušná ale nepojízdná MZ 251 , s kterou předchozí majitel ztratil trpělivost , když mu najednou začala po 400km neskutečně klepat .
Nedávno mně pán kontaktoval , jestli mám ještě zájem o nepojízdnou motorku . Já neváhal a v neděli (4.9) se za ním do Přerova vydal . Prodávající byl velice ochotný ,vše jsme odskoušeli , jen motor prý nejde nahodit , z nenadání zaklepal a od té doby nejede . To mi nevadilo a s pánem jsme se domluvili na tom , že mi ji dokonce na vleku přiveze až domů .
Následující den odpoledne pán opravdu i s motorkou přijel.
Doladili jsme administrativní věci , pokecali o motorkách , dopili kávu ,rozloučili se a já začal oparně zjišťovat , co tomu červenému oři vlastně schází . Vyčistil jsem zaolejovanou svíčku a MZ překvapivě chytla na první kop , jen ten zvuk přímo trhal uši . Večer jsem se rozhodl ji rozebrat a hned po sundání válce se na mně usmíval rozlámaný vymezovací kroužek od ojnice , který byl nejspíš tvůrce toho strašného pazvuku .
Teď mně čeká půlení , GO kliky a nová ložiska . to je zatím vše , co jsem za těch pár hodin po seznámení zjistil . Dne 24 .9.2011 jsem ji zase složili a po troše usilí i nahodili . Vypadá ,že bude jezdit .
Naskytla se mi šance vyměnit MZtku za nepojíznou KAWU ZXR 400 s malým doplatkem . (1.10.2011) šla z domu a na jejím místě tedka stojí moje nová zelená láska ...

rex137
rex137 napsal 01.01.12 v 12:28

Přeju mnoho šťastných km a ať ti dělá jen samou radost

fery251
fery251 napsal 08.09.11 v 17:22

Vypadá dobře, přeju rychlou a levnou opravu a spoustu spokojených km. MZ je fakt skvělá volba

MimoCZ
MimoCZ napsal 06.09.11 v 11:22

Tak drzim palce s opravou. Z venku vypada hodne slusne.