Yamaha FZS 600 Fazer (2002)

Vlastník Rupin
Vloženo 4.6.2012
Aktualizováno 16.5.2017

Tak Fejzřík prodaný.. moc fajn 5 let

První dojmy - po výměně předního kolečka za 14ti zubové ještě lepší svezení

rok 2013 - sezona na začátku mašina šlape, tak doufám že to tak zůstane... Loni na podzim jsem chtěl něco udělat s převodama abych mohl lépe mašinu ovládat plynem a aby se lépe jezdilo ve dvou. Chtěl jsem původně měnit rozetu za větší o tři zuby. S tím byl trochu problém, protože o tři zuby větší byla hůře k sehnání a taky bych musel nejspíše vyměnit i řetěz ne li celou řetězovku... Tak jsem se různě poptával tady na fóru a nakonec padla volba na výměnu předního kolečka z 15ti zubů na 14ti zubové. Nakonec v motoservisu Cebtrum Motocyklů Těrlicko, kde jsem to objednával,mi mechanici říkali, že s tím nebude žádný problém a i řetěz nebude třeba měnit'pokud není vytahaný,což není. Výměna úplně jednoduchá, nejvíce práce dalo povolení matky na tom kolečku.
A teď co se týče jizdních vlastností motorky po výměně. Mašina se změnila přesně tak jak jsem čekal! Maximálka se sice snížila na 215 km/h ( to jsem se dozvěl na fóru, já přes 200 ještě nejel) ale jako by se trochu zkultivovala, daleko lépe reaguje na plyn, lépe se dávkuje a při tom si zachovala i tu dynamiku... jede pořád stejně dobře za plynem, 180 tam je atejně rychle jako předtím... možná v Yamaze by změřili o pár setin pomalejší rozjezd... Ale já rozdíl nevidím, jen se musí víc točit motor a co jsem vypozoroval tak při 100km/h asi o necelých 400 ot/min. Co ale nejvíce teď ocením je, že se daleko lépe jezdí ve dvojko... motor má jakoby větší sílu a nenusím tan často řadit, jede dobře i od spodu, dez cukáni i od opravdu nízkých otáček. Jinak ještě pokukuju po nějakých kufrech,chtěl dych i boční, tak jak něco budu mít napíšu. Možná by to chtělo i laďák, ale to spíše asi realizovat nebudu, protože co jsem tak vypozoroval, zvuku jaký jsem měl na dvouválci co jsem měl předtím se nepřiblížím... Ale kdyby jste věděli o nějakém s hlubším zvukem budu rád když dáte tip.

rok 2012 - Zatím jsem sní oc nenajezdil,páč počasí je proti,ale hned je znát,že ta motorka je úplně jinde... Mnohem větší výkon s tím se musím ještě sžít... ale jinak dobře ovladatelná,brzdy taky OK oproti CeBu pokrok... Jen jsem byl zvyklý motorku slyšet,na Hondě jsem měl laďák,tak jsem ji pořád vnímal,ale na Fazeru není slyšet nic,na to si taky budu muset zvyknout.
Zatím vše... až pojezdím víc,napíšu...
Ale mašina super!!

context
context napsal 13.04.14 v 20:08 10b.

pěkná a dobrá práce s tým kolečkem tak ať slouží a přeji všem hodně kilometru bez nehod

pidi
pidi napsal 19.02.13 v 18:16 10b.

Není to sice můj šálek kávy,ale každopádně šikovná mašinka Někdy a někde se určitě potkáme