Suzuki GS 500F (2004)

Vlastník frudol
Vloženo 3.11.2012
Aktualizováno 12.8.2019

Modrá, 2 válce, 500 kubíků. Prý dobrá pro začátečníky a pro holky. Měl jsem ji 6 sezón...

Suzuki GS 500E: Všechny se buď hned prodaly, nebo už toho měly moc za sebou.
Honda NTV 650 Revere: Na svůj věk měla podezřele málo najeto a byla hodně stará, jinak už je model taky dlouho z výroby.
Honda CBR 500: Větší a silnější než GS 500F - na začátečníka až moc. Kus, který jsem viděl, byl v horším technickém stavu.

První dojmy - Je to první motorka, tak nemám s čím srovnávat. Když jsem hledal, zkoušel jsem ještě Hondu CBR 500 a ta mi přišla neohrabaná a moc velká. GS 500 má o něco menší zátah, ale je pocitově lehčí a ovladatelnější. Navíc je to vzducháč, což mi zatím připadá jako o starost míň.

Motorku bych doporučil pro - Je dobrá jako první motorka. A zatím si myslím, že člověku i nějakou dobu vydrží. Mě pořát baví.

Doplňky na motorce - LED zadní světlo - LEDky neprasknou a rozsvěcují se při brzdění o něco rychleji

Z motorek, které jsem měl možnost zkusit mi vyhovovala nejvíc. Je relativně lehká, naprosto bez problému dosáhnu nohama na zem (mám asi 178 cm) a příšla mi dobře ovladatelná.

Brzdy po výměně sjetých destiček fungují, jak mají. Zadní je celkem snadné zablokovat, když jedu sám, ale to je asi normální u všech motorek bez ABS.

Po nákupu jsem měnil spojkové lanko, které bylo skoro přervané. Řetěz je prý podle servisu nerovnoměrně vytahaný a bude potřebovat vyměnit. Jinak zatím bez závad.

Motor pěkně zabírá od cca 5000 otáček výš, nad 7000 zvuk příjemně zhrubne.

Spotřebu mám někde kolem 4,5 l/100 km. Jezdím hlavně po Praze do práce a občas ven za město do zatáček. V kolonách se s ní dá bez problému proplétat.

istonbike
istonbike napsal 04.11.12 v 13:51 10b.

Do začátku skvělá volba...lehký a obratný půlitr,který toho hodně vydrží navíc v celokapotě vypadá opravdu akčně dávám 10b s přáním super kilometrů v sedle

cebeer
cebeer napsal 03.11.12 v 18:42 10b.

Velice dobrá volba pro začátek. Tak hodně štěstí.